Pasaulē
Baltija

Lietuvā notiek mācības “zaļo cilvēciņu” atvairīšanai 16

Foto – AFP/LETA

Lietuvā otrdien sarīkotas taktiskās mācības, kurās gandrīz 700 robežsargi, policisti un Sabiedriskās drošības dienesta darbinieki apguva iemaņas iespējamu “zaļo cilvēciņu” uzbrukumu atvairīšanai pie valsts robežām.

Saskaņā ar šo mācību scenāriju aptuveni 30 nedraudzīgās Udijas valsts īpašo uzdevumu spēku diversanti nelikumīgi šķērso Lietuvas robežu un gatavojas ieņemt vienu robežsargu posteni un Šalčininku policijas komisariātu. Diversantu mērķis ir atšķelt Šalčininkus no Lietuvas un pasludināt tur “Šalčininku tautas republiku”. Kad Udijas spēki pamanīti, pierobežā pazūd radiosakari.

Kā žurnālistiem pastāstījis Lietuvas iekšlietu ministrs Eimutis Misjūns, “mācībās inscenēts “zaļo cilvēciņu” iebrukums Lietuvas teritorijā, viņiem izkāpjot no vilciena.

Par “zaļajiem cilvēciņiem” tika iedēvēti Krievijas karavīri, kas 2014.gadā bez atšķirības zīmēm, kuras liecinātu par viņu piederību kādas valsts armijai, piedalījās Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksijā. Tomēr ministrs žurnālistiem nav apliecinājis, ka mācības būtu veltītas tieši Krievijas diversantu iespējamo uzbrukumu atvairīšanai.

Par mācībām iepriekš tika informēta tikai Lietuvas policijas, Valsts Robežapsardzes un Sabiedriskās drošības dienesta vadība. Nedz ierindas policisti un robežsargi, nedz Vienotā palīdzības centra operatori iepriekš nezināja, ka tās ir mācības.

Mācību laikā diversantiem izdevās ieņemt Šalčininku policijas komisariātu, “krita” vairāk nekā desmit policistu.

Vairāki iedzīvotāji, vērojot inscenētās noziedzīgās darbības, vērsās Vienotajā palīdzības centrā.

Kā norādījis iekšlietu ministrs, būtu nepieciešams iedzīvotājus mudināt, redzot bruņotus cilvēkus bez atšķirības zīmēm un pamanot aizdomīgu agresīvu izturēšanos, ziņot par to policijai vai Vienotajam palīdzības centram.

Šādas mācības Lietuvā sarīkotas pirmoreiz. Ministrs solījis, ka nākotnē tās tiks rīkotas vēl.

LA.lv