Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. septembris, 2016
Drukāt

Lietuvā notiek unikāla akcija “Visa Lietuva danco”

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Lietuvā piektdienas vakarā norisinās unikāla akcija “Visa Lietuva danco”, kuras laikā visi dejotgribētāji aicināti pulcēties pilsētu laukumos, skolās un kultūras iestādēs, lai kopīgi mācītos tradicionālās dejas, dziedātu tautasdziesmas un muzicētu.

Šādu akciju Lietuvas etnokultūras centrs rīko otro gadu. Lēsts, ka pērn tā pulcēja aptuveni 20 000 dalībnieku un vērotāju, tai skaitā ārvalstīs dzīvojošo lietuviešu.

Pēdējā laikā interese par tradicionālajām dejām Lietuvā jūtami aug – tiek rīkoti danču vakari, veidojas danču klubi, kur tiekas gan jaunieši, gan vecāki cilvēki, aizrautīgi apgūst jaunas un izdejo jau pazīstamas dejas, tādēļ ir vērts šai nolūkā pulcēt visus kopīgai sadancošanai, norāda Lietuvas etnokultūras centrs.

Viļņā dancotgribētāji aicināti pulcēties Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils. Jau pirms pasākuma tur notika deju mācīšana bērniem, skolēniem, studentiem un pieaugušajiem, bet vakarā norisinās galvenais pasākums – koncerts un danču vakars, kurā var izdejot visu piecu Lietuvas etnogrāfisko novadu – Aukštaitijas, Dzūkijas, Suvalkijas, Žemaitijas un Mazās Lietuvas – tradicionālās dejas.

Lieli pasākumi notiek arī Panevēžā, Klaipēdā, Telšos, Ukmerģē, Skodā un citur.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiro (1)Strīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+