Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
16. septembris, 2016
Drukāt

Lietuvā notiek unikāla akcija “Visa Lietuva danco”

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Lietuvā piektdienas vakarā norisinās unikāla akcija “Visa Lietuva danco”, kuras laikā visi dejotgribētāji aicināti pulcēties pilsētu laukumos, skolās un kultūras iestādēs, lai kopīgi mācītos tradicionālās dejas, dziedātu tautasdziesmas un muzicētu.

Šādu akciju Lietuvas etnokultūras centrs rīko otro gadu. Lēsts, ka pērn tā pulcēja aptuveni 20 000 dalībnieku un vērotāju, tai skaitā ārvalstīs dzīvojošo lietuviešu.

Pēdējā laikā interese par tradicionālajām dejām Lietuvā jūtami aug – tiek rīkoti danču vakari, veidojas danču klubi, kur tiekas gan jaunieši, gan vecāki cilvēki, aizrautīgi apgūst jaunas un izdejo jau pazīstamas dejas, tādēļ ir vērts šai nolūkā pulcēt visus kopīgai sadancošanai, norāda Lietuvas etnokultūras centrs.

Viļņā dancotgribētāji aicināti pulcēties Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils. Jau pirms pasākuma tur notika deju mācīšana bērniem, skolēniem, studentiem un pieaugušajiem, bet vakarā norisinās galvenais pasākums – koncerts un danču vakars, kurā var izdejot visu piecu Lietuvas etnogrāfisko novadu – Aukštaitijas, Dzūkijas, Suvalkijas, Žemaitijas un Mazās Lietuvas – tradicionālās dejas.

Lieli pasākumi notiek arī Panevēžā, Klaipēdā, Telšos, Ukmerģē, Skodā un citur.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+