×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Lietuva “Oskara” balvai izvirza ar Latviju kopražoto filmu “Spēlmanis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamā gada ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” labākās ārzemju filmas nominācijā no Lietuvas izvirzīta Lietuvas un Latvijas kopražojuma filma – režisora Igna Jonīna darbs “Spēlmanis” (“The Gambler”), Lietuvas kinocentru citē aģentūra LETA.

Lente šopavasar saņēmusi Lietuvas kino un televīzijas balvu “Sudraba dzērve” kā gada labākā filma. Tās pasaules pirmizrāde notikusi Sansebastjanas kinofestivālā, bet kopumā tā rādīta jau gandrīz 40 starptautiskajos festivālos un izpelnījusies vairākas godalgas, arī speciālo žūrijas balvu Varšavas kinofestivāla starptautiskajā konkursā.

Tiesības rādīt “Spēlmani” iegādājusies Itālija, Francija, Čehija, Slovākija un Turcija, to arī prezentēs Kannu filmu festivāla filmu tirgū “Marché du Film”.

Lietuvā un Latvijā filmu sāks rādīt no 26. septembra.

Asa sižeta filma ar trillera un melodrāmas iezīmēm vēsta par cilvēku, kas dzīvo dubultu dzīvi, – ātrās palīdzības ārstu Vincentu, kas vienlaikus ir gan talantīgs sava aroda speciālists, gan kaislīgs spēlmanis. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likmes tiek liktas uz pacientu dzīvību vai nāvi. Taču kādā brīdī Vincentam nākas izšķirties starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, vai romantiskām jūtām. Un šī izšķiršanās kļūst bīstama.

Galvenās lomas filmā atveido Vītauts Kaņušonis (1963) un Oona Mekas (1974), kuras tēvs ir lietuviešu trimdas režisors Jons Meks, kas tiek dēvēts par amerikāņu avangarda kino tēvu.

Kopražojumu no Latvijas puses producējis Roberts Vinovskis no filmu studijas “Lokomotīve” un no Lietuvas puses – “Uljanos Kim studija”. Jāpiebilst: Signes Baumanes animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās”, ko “Oskara” balvai izvirzīja Latvijas žūrija, arī producējusi studija “Lokomotīve”.

Filmas “Spēlmanis” operators ir Jānis Eglītis. Tā ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda “Eurimages” finansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+