Pasaules kausa pusfinālā būs ASV un Lietuvas basketbolistu duelis 1

Spānijā notiekošās Pasaules kausa izcīņas basketbolā pusfinālu otrdien sasniedza pašreizējā čempionvienība ASV, kuras pretiniece cīņā par vietu finālā būs Lietuvas valstsvienība.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Zvaigžņotā ASV izlase aizvadītajā ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 119:76 (29:22, 20:20, 37:22, 33:12) uzvarēja Slovēniju, pasaules meistarsacīkšu labāko četriniekā iekļūstot trešo reizi pēc kārtas un astoto reizi pēdējo deviņu turnīru laikā.

ASV izlase spēles pirmajā ceturtdaļā panāca 11 punktu pārsvaru, tomēr atrāvienu nespēja nosargāt. Lai arī otrajā ceturtdaļā amerikāņu pārsvars bija stabils, tās izskaņā Slovēnija pietuvojās līdz septiņu punktu atstatumam. Lūzumu ASV izlase panāca trešajā ceturtdaļā, kuru aizvadīja ļoti stabili un pakāpeniski atrāvās līdz 22 punktu pārsvaram. Noslēdzošās desmit minūtes amerikāņi sāka ar desmit pēc kārtas gūtiem punktiem, bet turpinājumā cīņa par uzvaru vairs nerisinājās.

Pie punktiem šajā mačā tika visi spēlei pieteiktie ASV basketbolisti, bet rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Klejs Tomsons. Pa “double-double” iekrāja Kenets Farjeds un Entonijs Deiviss, bet Slovēnijas vienības labā 13 punktus guva Gorans Dragičs.

Kā ziņots, Lietuvas izlase otrdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) pārspēja Turciju. Līdz ar šo zaudējumu turnīrs ir noslēdzies pagājušā čempionāta sudraba medaļu ieguvējai Turcijai.

Lietuvas izlase, kas pirms četriem gadiem izcīnīja čempionāta bronzas medaļas, pasaules labāko četriniekā iekļuvusi otro reizi pēc kārtas. Šī izlasei ir ceturtā dalības reize planētas meistarsacīkstēs, bet pirmajos divos mēģinājumos tika ieņemta septītā vieta.

ASV un Lietuvas izlases Pasaules kausa pusfinālā tikās arī pirms četriem gadiem, kad amerikāņi bija pārāki ar 89:74.

Pārējie divi ceturtdaļfināla pāri – Spānija pret Franciju un Serbija pret Brazīliju – savas spēles aizvadīs trešdien.

Kā ziņots, pēc grupu turnīra no sacensībām izstājās Irāna, Ēģipte, Filipīnas, Puertoriko, Ukraina, Somija, Angola un Dienvidkoreja, bet astotdaļfinālā zaudējumus piedzīvoja Senegāla, Horvātija, Grieķija, Argentīna, Meksika, Dominikāna, Jaunzēlande un latviešu izcelsmes speciālista Andreja Lēmaņa trenētā Austrālija.

Turnīrs ilgs līdz svētdienai.

Pasaules spēcīgākās komandas spēcīgāko komandu noskaidro reizi četros gados. Iepriekšējā turnīrā 2010.gadā, kad sacensības vēl tika dēvētas kā pasaules čempionāts, ASV izlase finālā ar 81:64 apspēlēja sacensību saimnieci Turciju, bet trešo vietu izcīnīja Lietuva.