Pasaulē
Baltija

Lietuvā par nelikumīgu lūšu medīšanu aizturēti divi robežsargi 16

Foto – Shutterstock

Lietuvas tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki šonedēļ aizturējuši divus robežsargus, kas tiek turēti aizdomās par nelikumīgu lūšu medīšanu.

Lūši Lietuvā ir iekļauti aizsargājamo dzīvnieku sarakstā. Par viņu medīšanu robežsargiem draud brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.

Aizdomas par nelikumīgu lūšu medīšanu Lazdiju rajonā izmeklē Kauņas apriņķa policija sadarbībā ar Kauņas reģiona vides aizsardzības departamenta darbiniekiem.

Trešdien aizturēti divi 1994. un 1964.gadā dzimuši Valsts robežapsardzības dienesta darbinieki. Kratīšanas laikā atrasti nomedītie lūši, kuru galīgais skaits vēl tiks noteikts izmeklēšanas laikā, kā arī medību ieroči un dažāds medību aprīkojums. Dienesta izmeklēšanu par notikušo sācis arī Valsts robežapsardzības dienests.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Kauņas reģiona vides aizsardzības departamenta Dzīvās dabas aizsardzības inspekcijas priekšnieks Toms Barkausks, domājams, ka nošauta lūšumāte ar lūsēnu, bet galīgo atzinumu varēs sniegt pēc ekspertīzes.

Viņš uzsvēris, ka lūšu dabā palicis ļoti maz un to populāciju gan Lietuvā, gan kaimiņvalstīs tiek mēģināts atjaunot, audzējot lūšus nebrīvē, pamazām pieradinot pie dzīves brīvā dabā un vēlāk izlaižot mežos.

“Jau tas vien, ka lūši ierakstīti Lietuvas Sarkanajā grāmatā, izsaka pietiekami daudz. Tie ir aizsargājami dzīvnieki, (..) kas pagājušajā gadsimtā bija gandrīz izzuduši, viena no visvairāk cietušajām zīdītāju sugām Lietuvā,” norādījis Barkausks.

Pēc viņa teiktā, Lietuvā izaudzētie lūši dabā tiek palaisti ar kaklasiksnām, kurām piestiprināts raidītājs, lai varētu izsekot viņu gaitām. Ņemot vērā, ka nomedītie lūši atrasti Lazdiju rajonā, domājams, ka Lietuvā tie ieklīduši no Polijas.

LA.lv