×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Lietuvā par robežsargu suņa nošaušanu aiztur Seima vicespīkera brāli (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīva attēls

Lietuvas Valsts robežapsardzes dienests (VSAT) par robežsargu suņa nošaušanu medību laikā aizturējis Seima vicespīkera, valdošās koalīcijas partijas “Kārtība un taisnīgums” deputāta Ķēsta Komska un Paģēģu pašvaldības mēra Virgīnija Komska brāli Arvīdu Komski.

Kā ziņu aģentūrai BNS apliecinājis VSAT preses sekretārs Ģiedrjus Mišutis, mednieks aizturēts uz divām diennaktīm un paredzams, ka viņam tiks izvirzītas apsūdzības par īpašuma bojāšanu un iznīcināšanu, bet par aizturētā turpmāko statusu un drošības līdzekļa piemērošanu lems prokurors.

Incidents noticis otrdien Paģēģu pašvaldības teritorijā, netālu no Nemunas, kas šai vietā iezīmē Lietuvas un Krievijas Kaļiņingradas apgabala robežu. Robežsargi tobrīd tur dzinuši pēdas kontrabandistiem. Ierīkojot slēpni pie mežā atrasta kontrabandas cigarešu sūtījuma, viņiem izdevies aizturēt vienu no četriem vīriem, kas bija ieradušies tam pakaļ, bet trīs viņa līdzzinātāji iebēguši mežā.

Kinologs ar suni sekojis viņiem aptuveni trīs kilometrus, tad uz suni raidīts šāviens, kas to nogalinājis. Kā norāda robežapsardzes dienests, tas noticis gaišajā diennakts laikā un sunim bijusi īpaša atstarojoša veste ar VSAT atpazīšanas zīmēm. Domājot, ka suni nošāvis kontrabandists, kinologs jau izvilcis dienesta ieroci, bet tūdaļ sapratis, ka viņam darīšana ar medniekiem.

Kā aģentūrai BNS sacījis Seima vicespīkers Komskis, ciktāl viņam zināms, brālis izšāvis brīdī, kad suns viņam uzbrucis, un “diemžēl trāpījis”. Pēc viņa teiktā, medības bijušas plānotas, likumīgas un saskaņotas gan ar robežsargiem, gan citiem dienestiem.

Tikmēr trešais aizturētā brālis, mednieku kluba vadītājs Zenons Komskis norādījis, ka medības norisinājušās ārpus pierobežas zonas, kur nekāda saskaņošana nav vajadzīga. Pēc viņa teiktā, incidents noticis jau vakara krēslā, suns pieskrējis viņa brālim un lēcis, bet no priekšpuses nekādas atšķirības zīmes neesot bijušas pamanāmas. Pats Zenons Komskis incidenta brīdī gan nav bijis klāt, bet kopā ar Arvīdu bijis cits mednieks.

Paģēģu mērs Virgīnijs Komskis, kas arī pārstāv partiju “Kārtība un taisnīgums”, pastāstījis, ka tobrīd nav atradies Lietuvā, bet par brāļa aizturēšanu ir informēts. Mērs uzsvēris, ka brālis Arvīds nekādā veidā nav saistīts ar kontrabandistiem, bet piedalījies oficiālās medībās kopā ar brāli Zenonu un vairākiem citiem mednieku kluba biedriem.

Zenons Komskis stāstījis, ka šai teritorijā nereti ieklīst klaiņojoši suņi no Kaļiņingradas apgabala puses, kas trenkā stirnas. “Kam gan varēja ienākt prātā, ka tur ir robežsargi?” viņš vaicājis.

Lietuvas Vides ministrijas Paģēģu aģentūras vadītājs Mindaugs Vaizgēla portālam “15min.lt” sacījis, ka šobrīd nekāda izmeklēšana par medību noteikumu pārkāpumiem netiek veikta. Pēc viņa sacītā, medības bijušas likumīgas un mednieki iesnieguši visus vajadzīgos dokumentus, tiesa gan, to laikā nomedīts “neatļauts dzīvnieks”.

Kā tikmēr raksta portāls “15min.lt”, politiskie oponenti jau iepriekš izteikuši pieļāvumus par Komsku ģimenes iespējamo saistību ar kontrabandistiem. Pašreizējam Seima vicespīkeram par to jautāts arī 2012.gadā, pirms viņa apstiprināšanas šajā amatā. Toreiz Ķēsts Komskis šādus pieņēmumus nosaucis par apmelojumiem.

Lietuvas mediji atgādina, ka Arvīda Komska vārds pirms desmit gadiem figurējis pirmstiesas izmeklēšanā, kad viņa vadīts kuteris nāvējoši traumējis upē ienirušu pusaudzi, bet pats Komskis no nelaimes vietas aizbēdzis, drīz pēc tam gan atgriezies, taču operatīvo dienestu darbiniekiem nav atzinies. Toreiz izmeklēšana tika izbeigta un Komskim noteikta tikai administratīvā atbildība par kuģošanas noteikumu pārkāpšanu iekšējos ūdensceļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. trīs viņa līdzzinātāji iebēguši mežā
    Arvīds nekādā veidā nav saistīts ar kontrabandistiem, bet piedalījies oficiālās medībās kopā ar brāli Zenonu un vairākiem citiem mednieku kluba biedriem.

  2. Nevajaga iet medibas piedzerusham!

  3. Arī leišiem pietiek savu idiotu!

Draugiem Facebook Twitter Google+