×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Lietuva paraksta līgumu ar “Statoil” par gāzes piegādēm (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva, kas šobrīd ir simtprocentīgi atkarīga no Krievijas energogiganta “Gazprom” piegādātās gāzes, ir parakstījusi piecu gadu līgumu ar Norvēģijas enerģētikas uzņēmumu “Statoil” par sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm, informē interneta vietne “Delfi.lt”.

Starp Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa operatoru “LitGas” un “Statoil” parakstītais līgums paredz, ka norvēģu uzņēmums uz Lietuvas sašķidrinātās dabasgāzes termināli ik gadu piegādās 540 miljonus kubikmetru gāzes. Tas ir minimālais apjoms, kāds nepieciešams, lai atmaksātos sašķidrinātās dabasgāzes termināļa darbība. “LitGas” izpilddirektors Dominikas Tučkus skaidrojis, ka cena par “Statoil” dabasgāzi tiks piesaistīta Britānijas “UK NBP” indeksam, un tā pašreiz ir 900 līdz 1000 liti (260 līdz 290 eiro) par tūkstoš kubikmetriem dabasgāzes. Tas nozīmē, ka Lietuva Norvēģijai par gāzi kopā piecos gados samaksās 2,5-3 miljardus litu (725-870 miljonus eiro).

Paredzams, ka Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes terminālis savu darbu sāks decembra sākumā. Termināļa darbības pirmajā gadā Lietuva plāno caur to importēt vienu miljardu gāzes. Tāpat Lietuva apņēmusies nākamajos četros gadus aizvien celt termināļa apjomu. Pērn intervijā portālam “EurActiv.com” Lietuvas bijušais enerģētikas ministrs Jaroslavs Neverovičs paziņoja, ka Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālim būtu jānodrošina 20 līdz 25 procentus no Lietuvai nepieciešamā gāzes patēriņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. “Termināļa darbības pirmajā gadā Lietuva plāno caur to importēt vienu miljardu gāzes.”
    Jūms kas korektors atvaļinājumā ?

  2. latvijā no krieva divreiz dārgāk, kur skatās valdība.

  3. Bet krievu cena ir 400 eur/1000m3 ?

Draugiem Facebook Twitter Google+