×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. jūnijs, 2018
Drukāt

Lietuva pastāsta savu pieredzi ar čeku loteriju

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto.

Čeku loterija, kas pagājušā gada nogalē tika uzsākta Lietuvā, lai mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru, jau ienesusi valsts budžetā pievienotās vērtības nodokli 1,85 miljonu eiro apmērā, paziņojusi Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija.

Šis skaitlis attiecas tikai uz ēdināšanas nozari, jo pārējo nozaru uzņēmumi nodokļus deklarē tikai pēc attiecīgā nodokļu perioda beigām.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis šā projekta vadītājs Rolands Puncevičs, loterijas popularitāte nav mazinājusies un cilvēki joprojām diezgan aktīvi reģistrē čekus par tirgos veiktajiem pirkumiem vai saņemtajiem pakalpojumiem.

Vienā dienā tiek reģistrēti vidēji 7000 čeku, vienā mēnesī – vairāk nekā 200 000, bet kopumā jau reģistrēti pāri par 1,38 miljoniem čeku.

Pēc Punceviča teiktā, čeku loterija maina gan tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju, gan patērētāju paradumus.

“Biznesa pārstāvji paši piedāvā cilvēkiem paņemt kases čekus, bet daži pat atgādina par šo loteriju, savukārt iedzīvotāji aizvien biežāk palūdz fiskālo kvīti, jo tā apliecina, ka ieņēmumi par preci vai pakalpojumu tiešām tiek uzskaitīti, tātad valsts budžetā nonāks nodokļi,” viņš stāstījis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+