×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2017
Drukāt

Lietuvā līdz nāvei piekauj četrgadīgu dēlu, jo viņš neizrunā ciparus. Mainīs likumu (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pēc smagi piekauta bērna nāves Lietuvas parlaments nākamajā mēnesī sanāks uz ārkārtas sēdi, lai pieņemtu ietvarlikumu par bērnu tiesību aizsardzību, piektdien ziņu aģentūrai BNS apstiprināja Lietuvas Seima priekšsēdētāja vietniece Rima Baškiene.

Lēmums par ārkārtas sēdi pieņemts pēc tam, kad piektdien slimnīcā nomira smagi piekauts četrus gadus vecs zēns.

Lietuvas parlamenta deputāti jau ir sākuši vākt parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai, bet vienkāršāk būtu, ja sēdi sasauktu Seima valde, norādīja Seima vicespīkere.

“Es augstu vērtēju Seima deputātu iniciatīvu, bet ir jāsavāc 47 paraksti. Domāju, ka trešdien sanāksmē valde apstiprinās ierosinājumu sasaukt ārkārtas sēdi,” viņa teica.

Vicespīkere norādīja, ka Seims visu Sociālās aizsardzības un darba lietu ministrijas izstrādāto grozījumu paketi varētu izskatīt ārkārtas parlamenta sēdē, kas provizoriski plānota 14.februārī.

Deputāti laiku līdz sēdei izmantos, lai pārrunātu bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumu projektu.
Savukārt Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uzsvērusi, ka bērnu tiesību ievērošanas uzraudzībai valstī būtu jābūt centralizētai, nevis tā jāatstāj pašvaldību ziņā.

“Vai šī iestāde būs pakļauta ministrijai vai valdībai, ir svarīgi vietējām varas institūcijām (..) pieņemt lēmumus,” žurnālistiem Kauņas apmeklējuma laikā teica Grībauskaite.

Četrus gadus vecs zēns kritiskā stāvoklī trešdien tika nogādāts slimnīcā no savām mājām Ķēdaiņos, kas atrodas Lietuvas centrālajā daļā.
Pēc prokuratūras lūguma, tiesa piektdien nolēma noteikt pirmstiesas drošības līdzekli apcietinājumu mirušā zēna mātei uz septiņām diennaktīm, bet patēvam – uz trim mēnešiem.

Portāls “Delfi.lt”, atsaucoteis uz prokuroru Vītautu Gatavecku, vēsta, ka zēna māte un viņas 27 gadus vecais nelaulātais partneris, kurā vārds ir Ģedimins Kontjanis, atzinušies, ka bērnu situši, jo viņš nav spējis izrunāt skaitļu nosaukumus.

“Bērnu mācīja skaitīt, taču viņš nespēja izrunāt vairāku skaitļu nosaukumus,” sacīja Gatavecks.

Zēns sists, līdz māte aizgājusi uz darba biržu, ar savu partneri vienojoties, ka viņš zēnu vairs nesitīs.

“Uz zēna ķermeņa nav nevienas veselas vietas – ne uz galvas, ne muguras, ne uz vēdera, ne uz kājām. Eksperti teica, ka viņš sists ne tikai ar dūrēm, bet ar dažādiem priekšmetiem,” teica Gatavecks.

Lai gan piekautajam zēnam kļuvis aizvien sliktāk, vecāki izsaukuši ātro palīdzību tikai 14 stundas pēc eksekūcijas sākuma. Mediķiem nav izdevies bērnu glābt, un piektdienas rītā viņš miris.

Sākumā Kontjanis noliedzis, ka bērnu sitis, taču tagad viņš savu vainu atzinis, tomēr visā vaino bērna māti, sakot, ka arī viņa zēnu situsi. Savukārt māte sākumā savu partneri aizstāvējusi, taču, kad viņai izvirzītas apsūdzības, savas liecības mainījusi.

Kontjanis pratināšanā teicis, ka zēns sists arī agrāk, kā arī atzinis, ka tieši viņa izdarītie sitieni varēja būt zēnam nāvējoši.

Pieminot mirušo zēnu, piektdien pie Lietuvas parlamenta aizdegtas vairāki simti svecīšu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un šitādas mātītes, kurām tēviņš ir svarīgāks par bērnu! Tādu pie mums arī ir daudz.

  2. Kastrèt tàdus vajag.lai nàkotnè neizdomàtu mocìt bèrnus

  3. Jautājums ir cik neattīstīts bija tas bērns, bet pats svarīgākais kādā attīstības pakāpē vai pareizāk sakot, kāda degradācijas pakāpē atradās tie mātīte un tēviņš (par vecākiem viņus nedrīkst saukt), kuri to bērnu ieņēma alkohola vai narkotiku apreibuma. Un ja vēl mātīte to bērnu 9 mēnešus indēja ar cigarešu dūmiem un alkoholu, tad rezultāts ir dabīgs. Narkomānam gribējās, lai viņa bērns piedzimtu ģēnijs, bet ja nē, tad ar vāli pa galvu.

Draugiem Facebook Twitter Google+