Pasaulē
Baltija

Lietuvā rosina noteikt 300 eiro sodu par Georga lentīšu izmantošanu8


Ilustratīvs foto. Georga lentīte.
Ilustratīvs foto. Georga lentīte.
Foto – LETA/Zane Bitere

Lietuvas Seims pieņēmis izskatīšanai ierosinājumu paredzēt naudassodu līdz 300 eiro apmērā par Georga lentīšu izmantošanu, ko iesnieguši opozīcijā esošās Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu frakcijas deputāti.

Par šādu Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumu pieņemšanu izskatīšanai ceturtdien nobalsoja 41 Seima deputāts, pret – desmit, bet 25 parlamenta locekļi no balsošanas atturējās.

Viens no ierosinājuma autoriem – Laurīns Kasčūns – uzsvēris, ka oranžmelni svītrotās lentītes kļuvušas par Krievijas imperiālisma simbolu, kas jau labu laiku veicina nesaskaņu un naida kurināšanu, tādēļ to būtu jāaizliedz izmantot tāpat kā citus nacisma un komunisma simbolus.

Par Georga lentīšu izplatīšanu, izmantošanu masu pasākumos vai cita veida demonstrēšanu saskaņā ar tēvzemiešu izstrādāto grozījumu projektu tiktu paredzēts naudassods 150 līdz 300 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Kā izteikušies projekta autori, lai gan šīs lentītes tiek izmantotas, pieminot Padomju Savienības uzvaru par nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā un godinot padomju karavīrus, kas tajā piedalījušies, Lietuvai tie nav svētki, jo šā kara beigas tai atnesa pusgadsimtu ilgu padomju okupāciju un deportācijas.

Grozījumu projektu izskatīs Seima komitejas un komisijas, un plenārsēžu zālē tas acīmredzot atgriezīsies parlamenta rudens sesijas laikā.

LA.lv