Kultūra
Mūzika

Lietuvā sācies festivāls “Baltica 2017”, ieradušies arī Latvijas pārstāvji 16

Publicitātes foto

Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim uzticēts godpilns pienākums – kā vienīgajam kolektīvam pārstāvēt Latviju starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica” Lietuvā, kas notiek no 4. līdz 10. jūlijam, LA.lv pavēstīja Gunita Šime, Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste.

Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju pārstāve Linda Ertmane norādīja – ir ierasts, ka festivālā piedalās pa vienam vieskolektīvam no katras valsts. “Katru gadu Latviju pārstāv cita novada kolektīvs. Pirms diviem gadiem Vidzeme, pagājušajā gadā Zemgale, bet šogad – Kurzeme,” piebilda Ertmane.

Festivāla programma ir daudzveidīga. Pasākumi notiek gan Viļņā, gan ārpus galvaspilsētas.

“Lai rādītu latviešu rotaļas un dejas, Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim līdzi devušās arī Nīcas vidusskolas folkloras kopas dalībnieces un PII “Spārīte” mūzikas skolotāja, kas nodrošinās akordeona muzikālo pavadījumu,” pauda Ertmane.

Pasākuma apmeklētājiem adīšanas prasmes rādīs rokdarbu pulciņa “Vēlziedes” vadītāja Elvīra Cibule. Etnogrāfiskā ansambļa sievas līdzi veda pašceptu maizi un sieru, bet uz vietas dalībniekiem mācīs gatavot tradicionālos latviešu ēdienus: skābputru, kartupeļus ar biezpienu un siļķi, jaunpiena rausi.

LA.lv