×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Lietuvā saņemts 81 iesniegums par pārkāpumiem vēlēšanu gaitā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas policija svētdien, 28.oktobrī, līdz plkst.18 saņēmusi 81 iesniegumu par vēlēšanu gaitā notikušiem pārkāpumiem. Ne visas sūdzības apstiprinājušās, bet vienā lietā jau sākta pirmstiesas izmeklēšana, paziņojis Policijas departaments.

Saņemti vairāki iesniegumi par pretlikumīgu aģitāciju, vēlētāju uzpirkšanu, kā arī aizdomīgiem cilvēkiem un automašīnām, ar kurām vēlētāji nogādāti iecirkņos, lai balsotu par kādu konkrētu partiju.

Lielākā daļa iesniegumu saņemti no Viļņas un Šauļiem, kā arī no Šilutes-Paģēģu vēlēšanu apgabala.

Šilutē policijai ziņots par balsu tirgošanu pie lielveikala “Maxima”. Rajona policijas komisariātā nogādāta iespējamā vēlētāju balsu uzpircēja, pret kuru sākta pirmstiesas izmeklēšana.

Vēl pret četrām komisariātā nogādātām personām pirmstiesas izmeklēšana tomēr nav uzsākta.

Par pirmajā kārtā atklātajiem pārkāpumiem visā Lietuvā sāktas 26 pirmstiesas izmeklēšanas. Tiek izmeklēti gadījumi arī par iespējamo cietumnieku balsu pirkšanu ieslodzījuma vietās. Pieskaitot pirmo vēlēšanu kārtu, saņemti iesniegumi par aptuveni četriem simtiem pārkāpumu.

Tiesībsargāšanas iestāžu vadītāji atzīst, ka šobrīd Lietuvā balsu pirkšana netiek uzskatīta par smagu noziegumu, tādēļ viņu rīcībā nav pietiekamu sviru, kas ļautu novērst pārkāpumus un stingri sodīt balsu uzpircējus un partijas.

Tomēr otrajā kārtā pastiprināta policijas klātbūtne “riskantākajos” vēlēšanu iecirkņos, lai novērstu jaunus balsu pirkšanas gadījumus. Vēlētāji aicināti par pamanītajiem pārkāpumiem ziņot pa ārkārtējo palīdzības dienestu tālruni, kā arī CVK un Policijas departamenta tālruņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+