Mobilā versija
Brīdinājums -5.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

Lietuva šonedēļ pabeigs žoga būvi gar Krievijas robežu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvā šonedēļ paredzēts pabeigt vasarā sākto žoga būvi gar Krievijas robežu, un robežsargi solījuši, ka darbi tiks paveikti laikā – līdz trešdienai.

“Aizsargžoga ierīkošanas darbus paredzēts paveikt termiņos, kas noteikti ar darbuzņēmēju parakstītajā līgumā,” teikts Lietuvas Valsts Robežapsardzes dienesta atbildē uz ziņu aģentūras BNS uzdoto jautājumu.

Aptuveni divus metrus augstais žogs ar papildaprīkojumu tiek ierīkots gar sauszemes robežu ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu vairāk nekā 40 kilometru garumā. Tas sākas pie Vištīša ezera, kur satiekas Polijas, Lietuvas un Krievijas robežas, un stiepjas līdz Nemunai, kas savā lejtecē iezīmē Lietuvas un Krievijas robežu līdz pat Kuršu jomai.
Visā 109 kilometrus garajā posmā gar Nemunu robežsargi jau iepriekš ierīkojuši tehniskās novērošanas sistēmas.

Plānots, ka līdz gadumijai par budžeta līdzekļiem tiks ierīkota stacionāra robežas novērošanas sistēma Šaķu rajonā, bet nākamgad arī vienā robežas daļā Vilkavišķu rajonā, savukārt par Eiropas Savienības atbalsta līdzekļiem iecerēts paplašināt esošo sistēmu citā Vilkavišķu rajona robežas posmā.

Kā uzsver Lietuvas Valsts Robežapsardzes dienests, šā žoga galvenais uzdevums būs ierobežot kontrabandu un novērst nelegālo migrāciju.

Papildu drošības soļi sperti arī gar Baltkrievijas robežu, kur šogad jau ierīkotas jaunas novērošanas sistēmas piecu robežapsardzes iecirkņu teritorijā.

Lietuva plāno līdz 2020.gadam aprīkot ar modernām novērošanas sistēmām Krievijas un Baltkrievijas robežas, kas vienlaikus ir arī ES ārējās robežas, noteiktos posmos uzbūvējot gar tām arī žogus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Toties mūsu žogs ir ar regulāriem 200 m pārtraukumiem ! Urrrrā !

    • Divkosība un nevarība mūsu polītiķiem ir ierasta lieta. Ar vienu pakaļas vaigu sēž uz vienu krēslu, ar otru uz otru.

  2. Arī mums vajag kārtīgi žogu — gar visu robežu ar Krieveliju un Belarusu.

Draugiem Facebook Twitter Google+