Foto – LETA

Lietuva turpina piemiņas pasākumu tradīcijas
 0

2011. gadā Eiropas totalitāro režīmu upuru piemiņas pasākumu savas prezidentūras laikā pirmo reizi rīkoja Polija. Pēc tam to darīja arī Ungārija, bet šogad – Lietuva.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Kaimiņi lietuvieši šīsdienas piemiņas pasākumā izvēlējušies koncentrēties uz jauniešiem, lai vairotu to informētību un zināšanas par Eiropas kopējām vērtībām un iepazīstinātu ar Eiropas sarežģīto vēsturi. Piemiņas pasākumu organizē Lietuvas Ārlietu un Tieslietu ministrija, kā arī Genocīda un pretošanās izpētes centrs. Piemiņas pasākumi ar svecīšu aizdegšanu pie genocīda upuru muzeja sākās jau vakar. Savukārt šodien vēsturiskos notikumus analizē īpašā konferencē, piedāvājot tās dalībniekiem aplūkot arī izstādi “Totalitārisms Eiropā”. Šīs dienas programma noslēgsies ar īpašu izbraucienu, kurā autobusi jauniešus no dažādām Eiropas valstīm aizvedīs uz vairākām piemiņas vietām. Maršrutā plānots aplūkot ne tikai piemiņas vietas Viļņā, bet arī Paneru memoriālo muzeju netālu no Lietuvas galvaspilsētas. Tieši šeit Otrā pasaules kara laikā nebūtībā aizgāja gadsimtiem ilgā Viļņas ebreju kultūra un tradīcijas. Paneru mežos laikā no 1941. gada jūlija līdz 1944. gada augustam noslepkavoja apmēram 70 000 ebreju vīriešu, sieviešu un bērnu. Tika nogalināti aptuveni 29 000 poļu, krievu, čigānu un citu tautību pārstāvju, kā arī apmēram 500 katoļu priesteri.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.