Pasaulē
Baltija

Lietuvā uz gadu aizliedz “RTR Planeta” retranslācijas0

Ekrānšāviņš no youtube.com

Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) trešdien nolēmusi noteikt aizliegumu retranslētājiem vienu gadu rādīt Krievijas telekanāla “RTR Planeta” pārraides.

Kā norādījusi komisija, pēdējā gada laikā konstatēti trīs gadījumi, kad šā telekanāla pārraidēs notikusi kūdīšana uz naidu un karu.

Pērn martā vienā pārraidē izskanējis aicinājums iznīcināt Amerikas Savienotās Valstis, kā arī atjaunot Padomju Savienību ar visām bijušajām teritorijām. Vēl vienā pārraidē maijā izteikti draudi ieņemt Baltijas valstis.

Zviedrijā reģistrētā kanāla “RTR Planeta” retranslācijas Lietuvā par kara un naida kurināšanu bijušas aizliegtas jau divas reizes – 2015. un 2016.gadā. Abas reizes ierobežojumi šim telekanālam noteikti uz trim mēnešiem saistībā ar Krievijas Valsts domes deputāta Vladimira Žirinovska izteikumiem “RTR Planeta” pārraidēs, un abās reizēs pēc šīm sankcijām komisija konstatējusi jaunus pārkāpumus.

2015.gadā Lietuvas retranslētājiem tika noteikts pārcelt “RTR Planeta” uz maksas programmu paketi, taču pēc Eiropas Komisijas norādes, ka tādējādi varētu tikt pārkāptas Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, LRTK šo ierobežojumu atcēla.

LA.lv