Pasaulē
Baltija

Lietuva uzņem afgāņus, kas palīdzēja lietuviešu karavīriem 0

Lietuva uzņēmusi pavisam četrus Afganistānas pilsoņus, kas savulaik palīdzējuši šajā valstī dislocētajiem Lietuvas karavīriem un ir paziņojuši, ka tāpēc Afganistānā viņiem draud talibu atriebība, ziņu aģentūrai BNS pavēstīja Lietuvas Bruņoto spēku ģenerālštābā.

Pirmais pagājušā gada aprīlī ieradās Abduls Basirs Jusufi, kurš bija Afganistānas Goras provincē dienošo Lietuvas karavīru tulks. Viņam tika piešķirts patvērums pēc tam, kad, atrodoties patvēruma meklētāju nometnē Grieķijā, viņš videoapmaiņas vietnē “YouTube” ievietoja aicinājumu piešķirt viņam patvērumu Lietuvā, paziņojot, ka mīl Lietuvu un vēlas tur dzīvot. Dažus mēnešus vēlāk Lietuvā ieradās arī viņa ģimene.

Pēc Jusufi ieradās arī Šahs Mohammads Šahabs no Goras provinces un Omers Baraks no Kandahāras provinces, kuriem arī tika piešķirts patvērums. Pēdējais šā gada aprīlī Lietuvā ieradās Osmans Mohammads Jakubi no Gouras provinces, kura patvēruma lūgums vēl tiek izskatīts.

Lietuvas bruņoto spēku ģenerālštābs apliecinājis migrācijas amatpersonām, ka visi četri Afganistāna pilsoņi sadarbojušies ar Lietuvas karavīriem. 2005.-2013.gadā Lietuva vadīja Afganistānas Gouras provinces atjaunošanas vienību.

LA.lv