×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Lietuvā uzvar latvieši

Foto - Jānis GrīnhofsFoto - Jānis Grīnhofs

Sestdien Lietuvas pilsētas Utenas apkārtnē tika aizvadīts “Halls Winter Rally 2012” – Baltijas kausa izcīņas pirmais posms, kā arī Latvijas un Lietuvas čempionātu pirmais posms. 


Utenā bija ieradušās vairāk nekā 80 dalībnieku ekipāžas no septiņām valstīm. Uz kaimiņzemi ceļu bija mērojis kupls sportistu pulks no Latvijas, jo ar šīm sacensībām sākās arī mūsu valsts čempionāta cīņas. Utena sportistus sagaidīja ar kārtīgu ziemas salu, sacensību rītā termometra stabiņš nepiekāpīgi rādīja –22 grādus. Lietuvieši bija sagatavojuši diezgan sarežģītu un interesantu trasi, taču sniega uz brauktuves bija pamaz. Vietām trases segums bija vienkārši sasalusi grunts, bet cituviet tīrs asfalts. Tas tādēļ, ka dažus ātrumposmus dalībniekiem bija jāveic vairākas reizes.

Rallijs sākās ļoti spraigi, galvenajā N4 klasē uzvaras pretendenti bija vismaz pieci. Vadībā pabija Jānis Feldmanis, Mārtiņš Svilis, Dominiks Butvils un Kaspars Koitla. Taču īstu finiša spurtu veica Jānis Vorobjovs ar stūrmani Guntaru Zicānu, pēdējos divos ātrumposmos panākot un apsteidzot sāncenšus. Tātad uz goda pjedestāla visi baltieši: J. Vorobjovs/G. Zicāns, kurai seko D. Butvils/R. Vaitkevičus un K. Koitla/A. Otss.

Arī pilnpiedziņas “A+” ieskaitē Utenas ceļos labāko rezultātu sasniedza latvieši Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks, apsteidzot Lietuvas veterāna Roka Lipeiķa ekipāžu.

 

Īsts Latvijas spēka demonstrējums notika vientilta piedziņas kategorijā. Līdz trešajam ātrumposmam vadībā atradās četras latviešu ekipāžas ar “Latvijas Avīzes” atbalstītajiem Jāni Berķi un Edgaru Čeporjus priekšgalā. Viņiem sekoja trīs OKartes Autosporta akadēmijas (OAA) komandas ekipāžas.

 

Jāņa Berķa ekipāža brauca lieliski līdz pat pēdējam ātrumposmam, saglabājot vadību klasē. Tomēr ziemas radžotajām riepām nācās stipri ciest uz sasalušās grunts seguma, notika izslīdēšana no trases un kūlenis. Finišu J. Berķis/E. Čeporjus gan sasniedza, taču pārāk daudz laika tika zaudēts, mainot pārsisto riteni. Neraugoties uz to, viņi Latvijas čempionāta ieskaitē 2WD klasē ieņēma otro vietu. Priekšpiedziņas klašu 2WD/R2 ieskaitē cīņa par uzvaru izvērsās starp OAA braucējiem. Sākotnēji līderos bija izvirzījušies Mārcis Ķenavs/Aleksandrs Innuss, taču trešajā ātrumposmā viņi kļūdījās, nobrauca no ceļa, sabojāja aizmugurējo piekari un bija spiesti izstāties. Taču tad necerētu ātrumu sāka demonstrēt rallija debitanti Kārlis Nebars/Gundars Berķis un, uzvarot pēdējos trīs no četriem ātrumposmiem, finišēja pirmajā vietā savā klasē. Tūdaļ aiz Nebara ierindojās otra OKartes Autosporta akadēmijas ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kļūstot par R2 klases pēdējā ātrumposma – “Power Stage” – uzvarētājiem un izcīnot divus papildu punktus Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā.

“Šī ir fantastiska diena,” prieku neslēpa Kārlis Nebars, kurš rallija laikā svinēja vārda dienu. “Noteikti labākā vārda diena manā mūžā! Pirms rallija uz panākumiem necerēju, taču vēlējos uzzināt, cik tālu atpalieku no līderiem. Beigās sanāca, ka varam ar līderiem pat cīnīties! Uzvarēt savā pirmajā rallijā – tā ir fantastiska sajūta! Vēlos pateikt lielu paldies draugiem, kuri man noticēja un palīdzēja savākt nepieciešamo finansējumu startam Latvijas čempionātā, kā arī OKartes Autosporta akadēmijas rallija komandai, kas man deva iespēju debitēt lielajā rallijā! Jāpaiet kādam laikam, lai saprastu, kas īsti ir noticis, – skaidrs, ka šobrīd jūtos fantastiski un vārdos nevaru īsti aprakstīt savas emocijas!”

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms risināsies Latvijā – rallijs “Sarma 2012” notiks 11. un 12. februārī Gulbenē.

autosports

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+