Lietuva uzvar pagarinājumā un iekļūst pusfinālā 0

Lietuvas vīriešu basketbola izlase trešdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar 95:85 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20, 16:6) pagarinājumā uzveica Itāliju, tādejādi turpinot cīņu par medaļām un ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.
Lietuvas izlases rindās šajā mačā labākais bija Jons Valančūns, kurš guva 26 punktus un savāca 15 bumbas zem groziem, bet ar 19 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja astotdaļfināla galvenais varonis Jons Mačulis.
Tikmēr Itālijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 21 punktu un piecām bumbām zem groziem bija Andrea Barnjāni, kamēr Marko Belinelli 18 gūti punkti un četras rezultatīvas piespēles.
Pirmais ceturksnis iesākās ar nelielu lietuviešu pārsvaru, bet divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņi panāca jau septiņu punktu atstatumu (20:13). Tomēr itāļi minūtes laikā zaudēto atguva un izlīdzināja mača rezultātu (20:20).
Otro spēles nogriezni aktīvāk jau iesāka Itālijas izlase, pēc divarpus minūtēm panākot sešu punktu handikapu (28:22). Taču pēc piecām minūtēm jau Lietuva izlīdzināja rezultātu (30:30). Turpinājumā nevienai no izlasēm neizdevās iekrāt par trim punktiem lielāku pārsvaru un pirmais puslaiks noslēdzās ar 37:36 lietuviešu labā.
Otrā puslaika sākumā Lietuva spēja panākt jau astoņu punktu pārsvaru (48:40), tomēr trešās ceturtdaļas vidū itāļi izlīdzināja spēles gaitu un pārņēma vadību (57:52). Tiesa, lietuvieši neļāva saviem pretiniekiem panākt vēl lielāku handikapu un trešo spēles nogriezni noslēdza ar punkta pārsvaru (60:59).
Ceturtās ceturtdaļas sākumā Lietuva spēja turēties 3-5 punktu attālumā, tomēr itāļi saviem pretiniekiem neļāva atrauties vēl tālāk. Lai gan četras ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām Lietuva panāca sešu punktu pārsvaru (74:68), tomēr itāļi pusotru minūti vēlāk cīņas rezultātu izlīdzināja (74:74).
Tāpat rezultāta tablo neizšķirtu (79:79) vēstīja arī skanot ceturtās ceturtdaļas finālsvilpei un pusfinālists bija jānoskaidro piecu minūšu pagarinājumā. Tā sākumā abas komandas apmainījās precīziem metieniem (81:81), bet vidū jau pēc precīziem soda metieniem vadībā izvirzījās Lietuva (83:81).
Nākamie Itālijas uzbrukumi bija nesekmīgi, bet piecu punktu pārsvaru lietuviešiem ar precīzu tālmetienu nodrošināja Mants Kalnietis (86:81). Pēdējā pusotrā cīņas minūtē Itālija nespēja atspēlēties un uzvaru ar 95:85 izcīnīja Lietuva, sasniedzot Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu un turpinot cīņu par ceļazīmi uz nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Kā zināms, itāļi astotdaļfinālā ar 82:52 sagrāva Izraēlu, bet Lietuva, pateicoties Jona Mačuļa 34 punktiem, ar 85:81 uzvarēja Gruziju.
Pusfinālā Lietuva spēkosies ar Serbiju, kas pirms tam ar 89:75 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12) uzveica Čehiju.