×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Lietuvā vairs nav palicis brīvas lauksaimniecības zemes (2)

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Lietuvā faktiski vairs nav palicis lauksaimniecības zemes, ko varētu iegādāties zemnieki, bet drošības sviras, kas ieviestas attiecībā uz valsts zemes pārdošanu, īsti nepalīdz, uzskata jaunais zemkopības ministrs Broņus Markausks.

Kā vēsta laikraksts “Verslo žinios”, ministrs plāno noskaidrot, kā šīs sviras darbojas, un apspriest iespējas tās grozīt.

“Objektīvi vērtējot, domāju, ka šīs sviras īpaši nepalīdz. Veiksim pētījumu – cik tādas zemes nopirkts, cik šīs sviras varēja palīdzēt. Uzskatu, ka gan mūsu zemnieki apiet likumu, kas ļauj iegādāties tikai 500 hektārus zemes, gan ārvalstnieki, ja vien gribēs, to izdarīs ar trešo personu starpniecību. Bet faktiski jau vairs nav, ko pirkt. Brīvas valsts zemes gandrīz vairs nav palicis,” viņš sacījis intervijā laikrakstam.

Pēc Markauska teiktā, iespējams, ka dažas sviras tiks atceltas, bet par to vēl paredzēts diskutēt. “Pēdējā laikā lielākās problēmas radījuši nevis ārvalstnieki, bet finanšu grupējumus, kas pirkuši zemi,” norādījis zemkopības ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāds sakars stāstam par Lietuvas zemi ar Mālpils novada Viti attēlā…? 🙂

  2. vispirms kratījās vaļā no zemes, tagad liekulīgi gaudo ka vairs nav !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+