×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. septembris, 2012
Drukāt

Lietuvā vairs nav trīs miljoni iedzīvotāju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas iedzīvotāju skaits šā gada astoņos mēnešos nokrities zem triju miljonu robežas, kurai daudzi lietuvieši sliecas piešķirt simbolisku nozīmi.

No janvāra līdz augustam valsts iedzīvotāju skaits samazinājies par 19 300, un saskaņā ar septembra sākuma datiem Lietuvā dzīvo 2,988 miljoni cilvēku.

Kā liecina Lietuvas Statistikas departamenta dati, šai laikā no Lietuvas izceļojušo iedzīvotāju skaits par 15 100 cilvēkiem pārsniedzis ieceļojušo skaitu. Tiesa gan, pieaugusi reemigrācija.

Astoņos mēnešos izbraukšanu no Lietuvas deklarējuši 30 000 cilvēku jeb par ceturto daļu mazāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, savukārt valstī ieceļojuši 14 900 cilvēki jeb pusotru reizi vairāk, nekā gadu pirms tam.

Lielākā daļa – 89% – no šiem iebraucējiem jeb 13 200 cilvēku ir Lietuvas Republikas pilsoņi, kas atgriezušies no emigrācijas.

No šā gada janvāra līdz augustam Lietuvā mirušo skaits pārsniedzis jaundzimušo skaitu par 4200. Šai laikā pasaulē nākuši 23 100 bērni – gandrīz par 2% mazāk nekā tai pašā 2011.gada laika posmā. Miruši 27 300 cilvēki – par procentu mazāk nekā gadu iepriekš.

Kad pērn Lietuvā tika publiskoti tautas skaitīšanas rezultāti, mediji ar atvieglojumu un reizē ar bažām vēstīja, ka Lietuvā joprojām ir vairāk par trim miljoniem iedzīvotāju. Kā tobrīd atgādināja prezidente Daļa Grībauskaite, šis skaitlis lietuviešiem ir būtisks un pieminēts populārā dziesmā. Vienlaikus viņa atzina, ka demogrāfisko situāciju valstī negatīvi ietekmē gan zemais dzimstības līmenis, gan kopējais noskaņojums, bet arī aicināja nebiedēt citam citu ar statistikas datiem.

Pagājušajā nedēļā Lietuvā tika publicētas Nodarbinātības un sociālo pētījumu institūta prognozes, kas liecināja, ka, saglabājoties pašreizējām demogrāfiskajām tendencēm, valsts iedzīvotāju skaits turpmākajos desmit gados saruktu zem 2,7 miljoniem un vietumis mazpilsētās pensionāri veidotu lielāko iedzīvotāju daļu.

Laikā no 2001. līdz 2012.gadam Lietuvas iedzīvotāju skaits sarucis par 14% jeb aptuveni 487 000 cilvēku. 3% iedzīvotāju Lietuva zaudējusi, sarūkot dzimstībai, bet 11% – emigrācijas dēļ, konstatēts institūta veiktajā pētījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+