Pasaulē
Baltija

Lietuvā varētu ienākt kāds no Polijas veikalu tīkliem 16

Foto – Shutterstock

Lietuvā varētu ienākt kāds no Polijas veikalu tīkliem, ziņu aģentūrai BNS pastāstījis premjerministrs Sauļus Skvernelis.

“Ir piedāvājums meklēt iespējas, ka viens no Polijas veikalu tīkliem varētu izvērtēt, vai tam būtu perspektīvi investēt Lietuvā,” norādījis premjers, kas šīs nedēļas sākumā Varšavā tikās ar Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderi Jaroslavu Kačiņski un cita starpā pārrunāja arī iespējamās Polijas investīcijas Lietuvas ekonomikā.

Pagaidām Skvernelis nav minējis nevienu konkrētu tīklu. Polijā visvairāk veikalu ir tirdzniecības tīkliem “Žabka” un “Lewiatan”, bet iecienītos veikalus “Biedronka” pārvalda Portugāles uzņēmēji.
“Polijas ekonomika strauji aug, un Lietuva ir gatava uzņemt investīcijas. Runājot par tirdzniecības tīkliem, medikamentu tirgu, transporta infrastruktūru, investīcijas tiek gaidītas, un par to tika spriests,” viņš stāstījis.

ietuvā lielāko tirgus daļu kontrolē “Maxima”, tai seko “Iki”, “Norfa” un “Rimi”. Pērn jūnijā Lietuvā ienāca Vācijas veikalu tīkls “Lidl”, bet mazpilsētās plaši darbojas “Aibe”. Šogad no Lietuvas mazumtirgus aizgāja Somijas veikalu tīkls “Prisma”.

LA.lv