×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Lietuva veikusi līdz šim svarīgāko ieguldījumu drošībā (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas Prienu rajona Antaveršē un Šilutes rajona Degučos pabeigts pirmais Gaisa spēku radaru posteņu būvdarbu posms un sākta modernu radaru sistēmu uzstādīšana, paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Tas ir šimbrīžam svarīgākais Lietuvas ieguldījums gan savas valsts, gan NATO kolektīvā aizsardzības potenciāla stiprināšanā. Plānots, ka šie Lietuvas gaisa telpas novērošanai un aizsardzībai svarīgie posteņi pilnīgā darba kārtībā būs 2019.gadā.

Kā pastāstījis Lietuvas aizejošās valdības aizsardzības ministrs Juozs Oleks, pabeidzot instalēt visas sistēmas, jaunie radari būs vieni no modernākajiem reģionā.

“Šis ilglaicīgais stratēģiskais projekts palīdzēs nostiprināt vienotu nacionālo gaisa telpas novērošanas un kontroles sistēmu, kas ir vienotās NATO gaisa telpas un pretraķešu aizsardzības sistēmas daļa,” paziņojumā presei norādījis ministrs, kurš otrdien viesojās Šilutes rajona Deguču ciemā.

Atjaunoto radiolokācijas posteņu sniegtā informācija ļaus nodrošināt nepārtrauktu gaisa telpas novērošanu un kontroli, reakciju uz iespējamajiem gaisa telpas pārkāpumiem un brīdināšanu par apdraudējumiem.

Labāka gaisa telpas novērošana Lietuvai jāgarantē arī kā NATO gaisa telpas patrulēšanas misiju uzņemošajai valstij. Radiolokatoru informācija radīs labākus apstākļus gan sabiedroto kara aviācijas darbībai, gan meklēšanas un glābšanas operācijām.

Līdztekus abiem pieminētajiem radaru posteņiem Lietuvas Bruņotie spēki atjaunos vēl vienu – Ignalinas rajona Ceiķišķē, kur būvdarbus plānots sākt nākamgad.

Atjaunojot posteņu infrastruktūru, tiek celtas jaunas būves, plānots ierīkot jaunas sakaru sistēmas un jaunus, NATO valstīs būvētus liela darbības rādiusa radarus, kas nomainīs līdzšinējos Krievijā ražotos radarus.

Radiolokācijas posteņu modernizācijas projekts tiek īstenots no 2007.gada, un tā paredzamā kopējā vērtība ir aptuveni 60 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lietuva negrib dzīvot kārtējā rašes projektā(impērijā, PSRSā, NVSā, mangolkrievijā vai kādā tur vēl nē) !

    • nesmako, naidu kurinošā rotšildmēslu ateja, asv valsteli arī no volstrītas mēsiem iztīrīsim, nemaz neceri izmukt !

      • Latvies'u Strelnieks Atbildēt

        Ak tu, smerdeli – samozvanec – tu tak pat krieva serzanta licku neesi verts. Smadzenes pietaisitas, bet par pratu un sirdsapzinu nekad neesi dzirdejis. Skaiti, cik judasa grasu par katru smerejumu ieskaitis – takse zema un jaklekere daudz, vai ne, smerdeli?

Draugiem Facebook Twitter Google+