×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. oktobris, 2012
Drukāt

Lietuvā vēlētāju aktivitāte pārsniedz 50%

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pagaidām nav skaidrs, vai referendums par Visaginas atomelektrostacijas (AES) būvniecību Lietuvā ir uzskatāms par notikušu, 14.oktobra vakarā paziņoja Lietuvas Galvenās vēlēšanu komisijas (GVK) priekšsēdētājs Zenons Vaigausks, precizējot iepriekš sniegto informāciju, ka referendums ir uzskatāms par notikušu.

Viņš teica žurnālistiem, ka bijuši vēlētāji, kuri ņēmuši tikai Seima vēlēšanu biļetenus, bet nav ņēmuši referenduma biļetenus. To kāda bijusi aktivitāte referendumā, varēs noskaidrot, kad būs saskaitīti visi biļeteni, uzsvēra GVK priekšsēdētājs. “Esam saņēmuši informāciju, ka zināms skaits vēlētāju atteicās no referenduma biļeteniem,” teica Vaigausks.

Vaigausks žurnālistiem iepriekš teica, ka pulksten 19, kad līdz vēlēšanu iecirkņu slēgšanai bija atlikusi vēl stunda, bija nobalsojuši 50,1% no 2,5 miljoniem reģistrēto vēlētāju.

Lai referendumu uzskatītu par notikušu, tajā jāpiedalās vairāk nekā 50% balsstiesīgo pilsoņu. Seima vēlēšanas tiek uzskatītas par notikušām, ja tajās piedalās vismaz 25% balsstiesīgo. Šis aktivitātes līmenis tika pārsniegts pulksten 14.

Lietuvā svētdien līdz ar parlamenta vēlēšanām notika konsultatīvs referendums par Visaginas atomelektrostacijas ( AES) būvniecību. Balsotājiem bija jāatzīmē atbilde “jā” vai “nē” uz apgalvojumu “Es atbalstu jaunas atomelektrostacijas būvniecību  Lietuvas  Republikā”.

Iepriekš sabiedriskās domas aptaujas liecināja, ka vairākums Lietuvas iedzīvotāju ir pret AES būvniecību.

Tā kā  referendums ir konsultatīvs, tā rezultāti nebūs juridiski saistoši.

Lietuva plāno līdz 2020.gadam uzbūvēt jauno AES valsts ziemeļaustrumu pilsētā Visaginā, kur atrodas arī apturētā Ignalinas AES. Paredzēts, ka projektā iesaistīsies arī Latvija un Igaunija. Par projekta stratēģisko investoru izraudzīta Japānas kompānija “”Hitachi”. Valdība plāno AES būvniecību sākt 2014.gadā, bet elektrības ražošanu tajā paredzēts uzsākt 2020.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+