Pasaulē
Baltija

Lietuvā visos mājokļos grib ierīkot dūmu detektorus1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

No maija Lietuvā visos mājokļos būs jāierīko dūmu detektori, paziņojis Ugunsdzēsības un glābšanas departaments.

Līdz šim ar dūmu detektoriem savus mājokļus nodrošinājuši tikai 16% Lietuvas iedzīvotāju.

Maijā Lietuvā stāsies spēkā likumdošanas normas, kas paredz, ka ar dūmu detektoriem obligāti jāaprīko visi mājokļi, taču tas nenozīmē, ka cilvēki tiks sodīti, ja 1.maijā viņu mājokļos detektoru vēl nebūs. Kā norādījis departamenta direktora vietnieks Mindaugs Kanapicks, preventīvās akcijas “Dzīvosim droši” gaitā paredzēts apmeklēt 100 000 mājokļu, stāstīt cilvēkiem par dūmu detektoru ierīkošanas nozīmi un dot padomus. Vienīgi vēlāk tiks noteikti termiņi un sankcijas par šīs prasības nepildīšanu.

“Visā Rietumeiropā tā ir norma, un arī mēs gribam paaugstināt gan cilvēku drošību, gan apzinības līmeni,” uzsvēris Valsts ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Jūris Targonsks.

Pērn ugunsgrēkos nakts laikā savās mājās gājuši bojā 54 cilvēki. Iespējams, ka dūmu detektori būtu glābuši viņu dzīvību.

Valsts ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsgrēku prevencijas nodaļas galvenais speciālists Aurims Gudžausks norādījis, ka cilvēkiem ir iespēja aprīkot mājokļus ar dūmu detektoriem, kuri kalpos desmit gadus.

Lietuvā ugunsgrēki ik gadus prasa aptuveni simts cilvēku dzīvību. Kā norāda ugunsdzēsēji, lielā daļā gadījumu tas saistīts ar to, ka cilvēki paši nerūpējas par krāšņu stāvokli, skursteņu tīrīšanu, smēķē gultā vai pieļauj cita veida nolaidību.

LA.lv