×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Lietuvai nav vajadzīgs lielais brālis Polija


Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvai “nav vajadzīgs lielais brālis”, komentējot Lietuvas un Polijas saspīlētās attiecības, izteicies Lietuvas ārlietu ministrs Audroņus Ažubalis.
 Viņaprāt, Polija “iebraukusi strupceļā”, cenšoties ietekmēt norises Lietuvā.


“Mūsu valdība ir skaidri pateikusi – visus jautājumus attiecībā uz pilsoņiem neatkarīgi no tā, vai tie ir saistīti ar minoritātēm, mēs nokārtosim paši,” žurnālam “IQ” skaidrojis Ažubalis, uzsverot, ka Polijas un Lietuvas savstarpējās domstarpībās nav vainojama Viļņa.

Eiropas Parlamenta deputāts un kādreizējais atjaunotās Lietuvas valsts parlamenta priekšsēdētājs Vītauts Landsberģis izdevumam norādījis, ka Polija cenšas lietot Krievijas piekopto iebiedēšanas taktiku. “Ja Polija cenšas kļūt ietekmīga, sekojot Krievijas modelim, tas, iespējams, nav pareizais ceļš,” sacījis politiķis, piebilstot, ka Polija netiks cienīta par mazāku valstu iebiedēšanu. “Man ir žēl, ka Polijas varasiestādes izvēlējušās šo ceļu,” viņš atzinis.

Pēdējā laikā Polijas un Lietuvas starpā saasinājušies strīdi par minoritāšu tiesībām un valodas lietojumu skolās. Varšava atbalstījusi Lietuvas poļu protestus pret jauno Lietuvas izglītības likumu, kas paredz mazākumtautību skolās paplašināt izglītību lietuviešu valodā.

Viļņa norāda, ka Lietuva ir vienīgā valsts ārpus Polijas, kur poļi var mācīties savā valodā no bērnudārza līdz augstskolai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+