×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Lietuvas Aizsardzības ministrija: Pagājušajā nedēļā novērota līdz šīm lielākā Krievijas lidmašīnu aktivitāte (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pagājušajā nedēļā – no 8. līdz 14.decembrim – Baltijas valstu gaisa telpas tuvumā novērota līdz šīm lielākā Krievijas lidmašīnu aktivitāte, pirmdien paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Šai laikā NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā iesaistītajiem iznīcinātājiem 21 reizi nācies pacelties gaisā, lai pavadītu Krievijas Federācijas lidmašīnas, kas lidojušas Baltijas valstu gaisa telpas robežu tuvumā.

Nedēļas laikā pamanītas un atpazītas kopumā aptuveni 80 lidmašīnas, daļa no tām Baltijas valstu gaisa telpas tuvumā redzētas vairākas reizes. Izņemot dažus gadījumus, šīs lidmašīnas lidojušas ar izslēgtiem atbildētājiem.

Vislielākā Krievijas lidmašīnu aktivitāte novērota pagājušajā pirmdienā, 8.decembrī, kad atpazītas 30 lidmašīnas un NATO iznīcinātāji pacēlušies astoņas reizes. Otra aktīvākā bijusi trešdiena, 10.decembris, kad NATO iznīcinātāji pacēlušies sešas reizes, atpazinuši un pavadījuši 26 Krievijas militārās lidmašīnas.

Kā norāda ministrija, 8. un 9.decembrī pie Baltijas valstu robežām novēroti seši stratēģiskie bumbvedēji – četri turbopropelleru bumbvedēji “Tu-95” un divi virsskaņas bumbvedēji “Tu-22”. Visas nedēļas laikā atpazīti aptuveni 30 Krievijas iznīcinātāji “Su-27”, “Su-24”, “Su-34”, “Mig-31”, kā arī transportlidmašīnas un izlūklidmašīnas.

Visas novērotās lidmašīnas pārvietojušās starp Krievijas teritorijas pamatdaļu un Kaļiņingradas apgabalu virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem, bet Igaunija 9.decembrī ziņoja, ka Krievijas izlūklidmašīna “Il-20” uz īsu brīdi pārkāpusi tās gaisa telpu.

Šo lidmašīnu atpazīšanai un pavadīšanai aizvadītās nedēļas laikā tika izmantoti NATO iznīcinātāji no visām trim bāzēm, kur izvietoti Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijas pastiprinātie spēki, – no Šauļiem Lietuvā, Emari Igaunijā un Malborkas Polijā.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz jūtami pieaugušajām Krievijas militārajām aktivitātēm Baltijas valstu robežu tuvumā un Baltijas jūrā, Lietuvas Bruņoto spēku dežūrvienībās no iepriekšējās svētdienas, 7.decembra, bija noteikta paaugstinātā kaujas gatavība, kas tika atcelta tikai piektdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievijas militāristi nodarbojas ar bīstamām provokācijām, kuru sekas paši nemaz neapzinās. Ja salīdzina militaros budžetus starp NATO valstīm ASV un Krieviju 2013. gadā, tad NATO valstu kopējais budžets šinī jomā ir 949,3 miljardi USD, ASV – 640,2 miljardi un Krievijai – 87,8 miljardi USD. Tātad NATO valstīs militārām vajadzībām tērē 11 reizes vairāk, bet ASV – 7 reizes vairāk nekā Krievijā. Tas netieši raksturo arī esošo spēku samēru un militārās iespējas. Pieņemot, ka kodolieroču ziņā starp šīm valstīm ir paritāte, no Krievijas puses šādas provokācijas ir milzīga avantūra un bezatbildība, kas nejauša konflikta gadījumā Krieviju vienkārši iznīcinātu. Bet laikam jau Putins to neapzinās.

Draugiem Facebook Twitter Google+