×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Lietuvas aizsardzības ministrs: izsakot draudus, Krievija jauc cēloni ar sekām (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Draudot atbildēt uz ASV plāniem izvietot smago bruņojumu Austrumeiropā, Krievija mēģina piesegt savu agresīvo rīcību un jauc “cēloni ar sekām”, paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks.

“Krievija mēģina piesegt savas darbības, jo pagaidām bruņojuma izvietojums nav veikts, vienlaikus agresija Ukrainā, militārās mācības notiek un Kaļiņingradas apgabalā ir izvietotas raķetes “Iskander”. Tas notiek. Tā ir cēloņa jaukšana ar sekām. NATO un Lietuvas reakcijas mērķis ir pastiprināt savas teritorijas aizsardzību un drošību, un nevis otrādāk. Mēs nevienam nedraudam un mēs nevienam neuzbruksim,” Oleks teica ziņu aģentūrai BNS.

Oleks stāstīja, ka Lietuva nav veikusi nekādu atriebšanās apbruņošanās, “ticot labajai gribai” pat tad, kad Krievija sāka pastiprināt savas spējas un bruņojumu Kaļiņingradas apgabalā. Lietuva modernizē savu armiju un vēlas lielāku NATO sabiedroto iesaisti, nevis tādēļ, “lai varētu brukt”, bet gan tādēļ, ka tā vēlas saglabāt Lietuvas un NATO drošību, teica ministrs. “Kad mēs redzējām, ka šīs darbības pastiprinās, tiek uzbrukts kaimiņvalstīm, notiek militārās mācības un to mērogs pieaug un tās kļūst agresīvākas, apkārt lido iznīcinātāji un stratēģiskie bumbvedēji, mums ir jādara kaut kas, lai aizsargātu savus pilsoņus, vērtības un savu valsti,” klāstīja Oleks.

Nedēļas nogalē laikraksts “The New York Times”, atsaucoties uz anonīmu avotu Pentagonā, vēstīja, ka ASV Aizsardzības ministrija plāno izvietot smago bruņojumu apmēram 5000 ASV karavīriem vairākās Austrumeiropas un Baltijas valstīs, lai savaldītu Krievijas agresiju. Plānā aplūkotās valstis ir Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Rumānija, Bulgārija un, iespējams, Ungārija, liecina laikraksta rīcībā esošā informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kremlis nekad nau izcēlies ar apķērību .Tāda pagātnes destruktīvā politika sagrāva PSRS, jabūt dumjam lai nesaprastu ka rezutāts būs tieši tāds pac tikai šoreiz Krievija.Tā ir aksioma jo Krievija tagad militāro tehnaloģiju un iespēju jomā atpaliek Ķīnas un attālums strauji palielinās….!

  2. Krievija tāpat kā PSRS savā laikā ietiepīgi atkal kāpj uz viena un tā paša grābekļa: rīko lokālus konfliktus
    un forsē bruņošanās sacensību pasaulē. Bet tas neizbēgami ved tikai uz vienu mērķi – ekonomisko pagrimumu un valsts izjukšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+