×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Lietuvas ĀM komentē jubilejas monētu atbrīvotājiem izdošanu Krievijā (6)

Ekrānšāviņš no "www.cbr.ru"Ekrānšāviņš no "www.cbr.ru"

Krievija, izlaižot jubilejas monētu, kas ir veltīta Viļņas tā dēvētajai atbrīvošanai no nacistu okupantiem un uz kuras ir attēlotas no Viļņas Zaļā tilta noņemtās padomju karavīru skulptūras, ir parādījusi, ka vēl nav gatava vēsturiskajai patiesībai par padomju okupāciju, trešdien paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrijas (ĀM) politiskais direktors Rolands Kačinsks.

Tā viņš novērtēja Krievijas centrālās bankas šonedēļ izlaisto jubilejas monētu, kas ir viena no 14 monētām sērijā “Valstu galvaspilsētas, ko padomju karaspēks atbrīvoja no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”. Uz Viļņai veltītās monētas ir skulpturālā kompozīcija “Karavīriem – atbrīvotājiem”, kas pirms gada līdz ar citām padomju skulptūrām tika demontēta no Viļņas Zaļā tilta.

“Lietuvas ĀM zina par Krievijas centrālās bankas izlaistajām monētām un ir pievērsusi tām uzmanību. Mums nerodas nekādas šaubas par Sarkano armiju un tās vietu Lietuvas vēsturē,” aģentūrai BNS teica Kačinsks.

“Krievijas nostāju mēs zinām, un monētu izlaišana tikai apliecina to, ka Krievija vēl nav gatava vēsturiskajai patiesībai par padomju okupāciju,” piebilda Lietuvas ĀM politiskais direktors.

Krievijas Banka 1.augustā laida klajā monētu sēriju, kas veltīta 14 valstu galvaspilsētu tā dēvētajai atbrīvošanai no nacistiskās Vācijas okupācijas. Viena no šīm monētām ir veltīta arī Rīgai, un šo “godu” izpelnījušās arī Kijeva, Minska, Kišiņeva, Bukareste, Tallina, Belgrada, Varšava, Budapešta, Bratislava, Vīne, Berlīne un Prāga.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Krievu nauda nav konvertējama, kam tas bleķis ir domāts? protams, ka pašapkalpošanai. Lai tik .. bišķi. Par ko uztraukties?

    • Tur ir bijis literārs vārds lietots. Baidaties lielo brāli aizskart? Viņš jau pats labi zina ar ko ņēmās. (Tas tiem “redaktoriem” domāts.)

  2. ŠODIEN CENZORS NOMAINĪJIES…..

  3. VAI LEIŠI GALVU SASPIEDUŠI, VAI DELĪRIJA EPIDĒMIJA?!

  4. Attiecībā uz okupantu meliem par Rīgu, mūsu brašuļiem, protams, būs bail iebilst pušplēsta vārda.

  5. Apetīte ? Un arī nākotnes plāni ar pagātnes aizsegu?

Draugiem Facebook Twitter Google+