×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Lietuvas ārlietu ministrs neatkarības “leģitimitātes pārbaudi” sauc par provokāciju; Andris Bērziņš — par absurdu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministrijas, kā arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš Krievijas Valsts domes deputātu “iniciatīvu” pārbaudīt Baltijas valstu neatkarības atzīšanas leģitimitāti komentē kā pilnīgi nepieņemamu un absurdu.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite norādījusi, ka Lietuvas neatkarība “izcīnīta ar Lietuvas cilvēku asinīm un nevienam nav tiesību to apstrīdēt”. Savukārt Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs Krievijas Ģenerālprokuratūras lēmumu novērtējis kā provokāciju.

Latvijas valstiskā suverenitāte pilnībā tika atjaunota 1991.gada 21.augustā, tā ir starptautiski atzīta un nav apstrīdama. LR Ārlietu ministrija arī atgādina, ka Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas prezidents Boriss Jeļcins 1991.gada 24.augustā izdeva dekrētu “Par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atzīšanu”.
“Sekojot minēto deputātu loģikai, nevilšus rodas secinājums, ka ar šo soli viņi apšauba arī pašas Krievijas Federācijas valstiskās suverenitātes tiesiskos pamatus,” norāda Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Latvijas neatkarība tika pasludināta 1918.gada 18.novembrī. Lielākā daļa valstu nekad nav atzinušas Latvijas okupāciju un inkorporāciju PSRS sastāvā un saskaņā ar starptautisko tiesību principiem vienmēr uzskatījušas, ka Latvijas valsts “de iure” pastāvēšana ir iedibināta 1921.gadā un kopš tā laika ir nepārtraukti turpinājusies, uzsver ĀM.

Jau rakstījām, ka otrdien Krievijas Ģenerālprokuratūra pieņēmusi izskatīšanai Valsts domes deputātu Jevgēņija Fjodorova un Antona Romanova iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt, vai 1991.gadā Baltijas valstu neatkarību atzinušās PSRS Valsts padomes izveidošana bija leģitīma.
Kremļa partijas “Vienotā Krievija” likumdevēji uzskata, ka Valsts padome bijusi nekonstitucionāls varas orgāns un tās pieņemtie lēmumi “nodarījuši milzīgu kaitējumu valsts suverenitātei, drošībai un aizsardzības spējām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. … Sads solis no Kremla puses … ir SODIEN iespejams tikai tamdel, ka ZZS, V , un to ieprieksejo partiju biedri neatzina par vajadzigu iesudzet CCCP likumigo pecnaceju, sodienas Krieviju, internacionalas tiesas par divreizeu, un sodien turpinosas, OKUPACIJAS, KOLONIZACIJAS GENOCIDA UN CITADOS VEIDOS NODARITIEM ZAUDEJUMIEM UN TADEJADI PIENAKOSAM REPARACIJAM …

  … NAV JANAUD, BET IR JARIKOJAS PASIEM …. JO SODIEN IR PEDEJAIS BRIDIS … KAD IZMAINIT VEL NODEVIGAS NOMENAKLATURAS IESPAIDU UZ VALSTS TIESIBAM, VADIBU UN ATTISTIBAS POLITIKU … IZMANTOJOT PASREIZEJO KREMLA AGRESIJU … UN TADEJADO INTERNACIONALO IZPRATNI PAR OKUPACIJU SEKAM UN NEPABEIGTO DDD, KAS ROD VEL NEPIEDZIVOTU ATBALSTU SADIEM PASAKUMIEM … !!!

  … TAS IR VIEGLI IESPEJAMS UN VAJADZIGS, LAI REIZI PAR VISAM REIZEM BALTIJA IEGUTU SUVERENITATI UN NEAIZSKARAMIBU TAS NACIONALAM VALSTIM !!!!

  … KUR IR LEVITS PALICIS … AR SAVIEM PADOMIEM, EH ????!!!

 2. Jau sen liela daļa iespaidīgu Krievijas Valsts domes deputātu savos izteikumos un rezolūcijās balansē uz starptautiskās likumības, pat veselā saprāta robežas. Vēsture pierāda, ka bezgalīgi šāda ākstīšanās nesodīta nepaliek. Var tikai nožēlot lielo krievu tautu. Tieši viņai galu galā nāksies dārgi samaksāt par savas politiskās elites bezatbildīgajām starptautiskajām provokācijām un kodolieroču žvadzināšanu.

 3. parbaudīt Putlera leģitimitati Atbildēt

  Baltijas valstu okupācija bija krimināla. Tie krievu nacisti kas to aizstāv ir noziedzīgi barbari.

Draugiem Facebook Twitter Google+