×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Lietuvas ārlietu ministrs: neviens nevēl Krievijai haosu (1)

LETA/AFPLETA/AFP

Rietumi neveido koalīciju pret Krieviju un nevēlas haosu šajā valstī, tomēr tie vēlas attiecības, kas balstītas ar starptautiskajiem līgumiem, paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

“Mēs dzirdējām, ka ir daži triumfāli paziņojumi, kurus paudusi Krievijas puse par to, ka mēs neesam guvuši panākumus pret Krieviju vērstas koalīcijas izveidē. Vispirms jāsaka, ka neviens neveidoja koalīciju pret Krieviju un neviens nevēl Krievijai haosu un sabrukumu. Ikviens tikai vēlas, lai attiecības 21.gadsimtā ir balstītas uz savstarpējas cieņas principiem, nepārkāpjot kaimiņvalstu suverenitāti. Tā nav koalīcijas pret kādu izveide, tā ir koalīcija par starptautiski atzītām tiesībām un principiem,” otrdien intervijā ziņu radiostacijai “Žiniu radijas” sacīja Linkevičs.

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja Eiropas Savienības dalībvalstis būtu reaģējušas uz krīzi konsekventāk un būtu koordinējušas rīcību ar ASV un G7 grupas valstīm, iespējams, tas būtu palīdzējis stabilizēt situāciju. Tālāka attīstība Ukrainā un vispārējā situācija reģionā būs atkarīga no Rietumu vienotības nākamgad, klāstīja Lietuvas ārlietu ministrs.

“Ja šī koalīcija pavājināsies, mums būs problēmas ne tikai Ukrainā, bet arī mūsu reģionā un citviet. Tādēļ attiecības valstu starpā un sadarbība Ukrainas lietā ir plašāka, ja mēs nerunājam tikai par šīs valsts likteni,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pratins pamazam sak nakt uz maju.

Draugiem Facebook Twitter Google+