Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
23. augusts, 2016
Drukāt

Lietuvas ārlietu ministrs Turcijā

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs vakar ieradās vizītē Ankarā, lai tiktos ar Turcijas kolēģi Mevlitu Čavušoglu.

Viņš bija pirmais ārlietu ministrs no ES un NATO valstīm, kas apmeklē Turciju kopš jūlija vidū šajā valstī notikušā apvērsuma mēģinājuma. Abi ministri pārrunās savu valstu divpusējo sadarbību, attiecības starp ES un Turciju, NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu, attiecības ar Krieviju, situāciju Ukrainā un Sīrijā un citus aktuālus starptautiskās politikas jautājumus, paziņojusi Lietuvas Ārlietu ministrija.

Linkevičs izteicis stingru atbalstu Turcijai, kas saņēmusi asu kritiku no citām ES amatpersonām par izrēķināšanos ar varbūtējiem neveiksmīgā puča dalībniekiem un atbalstītājiem, taču vienlaikus uzsvēris, ka Ankarai ir jāievēro tiesiskuma principi.

“Turcija saskārusies ar smagiem izaicinājumiem un šobrīd pārdzīvo īpaši sarežģītu laiku. Stingri atbalstām savu sabiedroto šajā grūtajā situācijā, esam gatavi palīdzēt. Ļoti svarīgi, lai darbībās, kas vērstas uz apvērsuma mēģinājuma seku likvidēšanu, tiktu ievērota likuma vara un starptautiskās tiesības,” viņš teica.

Kā skaidroja Ārlietu ministrija, šādu Lietuvas nostāju var uzskatīt par mēģinājumu līdzsvarot aso kritiku no dažām citām ES valstīm, kas nosodīja Ankaru par plašajām tīrīšanām pēc apvērsuma. Austrija nesen piedraudēja bloķēt sarunas par Turcijas dalību ES, bet bloka amatpersonas brīdināja, ka Turcija nevar cerēt uz bezvīzu režīmu, ja nenodrošinās cilvēktiesību ievērošanu.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+