×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Lietuvas arodskolas gatavo speciālistus emigrācijai (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aicinājusi valdību pārkārtot profesionālās izglītības sistēmu, norādot, ka šobrīd tā patiesībā gatavo speciālistus nevis savas valsts tautsaimniecībai, bet emigrācijai.

“Lietuvā profesionālā izglītība ir vēl sliktākā stāvoklī nekā augstākā izglītība. Mums ir vairāk nekā 70 profesionālās izglītības iestāžu, bet to programmas orientētas lielākoties divos virzienos – viesnīcas un skaistumkopšana,” norādījusi prezidente. “Faktiski mēs gatavojam speciālistus nevis savai ekonomikai, savas uzņēmējdarbības attīstībai, bet emigrācijai.” Pēc Grībauskaites teiktā, profesionālo izglītības iestāžu rīcībā nereti ir milzīgas ēkas, taču tās “strādā kā darba biržas – daudz darbinieku un maz rezultātu”. Gan Lietuvas augstskolas, gan profesionālās mācību iestādes šobrīd gatavo speciālistus, “lai attaisnotu savas pastāvēšanas leģitimitāti”, teica prezidente, aicinot studentus izraudzīties pieprasītākās specialitātes. Kā lēsusi investīciju attīstības aģentūra “Investuok Lietuvoje”, tuvāko sešu gadu laikā vislabākās iespējas atrast darbu Lietuvā būs elektronikas, lidaparātu apkopes un informācijas tehnoloģiju nozares profesionāļiem. Kopējais darbinieku pieprasījums šajās jomās sasniegs aptuveni 20 000, tādēļ minētajām nozarēm pašlaik jāpievērš īpaša uzmanība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būs jāpārņem šī izglītības sistēma no braļukām. Tie muļķi nesaprot, ka īstu valsts vīru un valsts bābu interesēs, jau 26 gadus, ir tautas sagatavošana un ekonomiska piespiešana, braukt par kapiem uz citām zemēm. Pa to laiku, mēs Siles čomi pashēmosim un dekrētos aiziesim. Šad tad, arī pie Brīvības pieminekļa paraudāsim un rādīsim apgarotas sejas. Lai atlikušajiem parādītu cik ļoti mēs mīlam Latvijas valsts kases un Maksātnespējas aģentūras naudiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+