Foto – AFP/LETA

Lietuvas basketbolistiem smaga uzvara pret Tunisiju un vieta olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā 0

Pie smagas un vērtīgas uzvaras Londonas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra spēlē pirmdien tika Lietuvas izlase, kas ar rezultātu 76:63 (7:18, 22:17, 21:19, 26:9) pārspēja Tunisijas valstsvienību.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Izcīnītā uzvara A apakšgrupas pēdējās, piektās, kārtas mačā ļāva lietuviešiem kvalificēties turnīra ceturtdaļfinālam.

Uzvaru Lietuvas vienība nodrošināja vien ceturtajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar 17 punktu pārsvaru.

Lietuvas izlases rindās rezultatīvākā spēlētāja godu ar 13 punktiem dalīja Darjus Songaila un Šarūns Jasikēvičs, kamēr Latvijas čempionvienībā “VEF Rīga” spēlējošais Antans Kavaļausks 15 nospēlētajās minūtēs izcēlās ar sešiem gūtiem punktiem.

Pārējās šīs grupas pēdējās kārtas spēlēs šodien Francija tiksies ar Nigēriju, bet Argentīna spēkosies ar ASV.

Pašlaik grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar četrām uzvarām ieņem ASV, Argentīnas un Francijas kontā pa trim panākumiem, Lietuva tikusi pie divām uzvarām, Nigērijas kontā viens panākums, bet Tunisija piedzīvojusi zaudējumus visās piecās cīņās.

Lietuvas izlase savstarpējā spēlē turnīra gaitā uzvarēja Nigēriju, kas nozīmē, ka gadījumā, ja abām komandām būs vienāds uzvarēto maču skaits, augstākā pozīcijā ierindosies Lietuva.

Savukārt B apakšgrupas cīņā savu pirmo zaudējumu turnīrā pirmdien piedzīvoja Krievijas valstsvienība, kad pēdējās sekundēs atzina Austrālijas pārākumu ar 80:82 (20:29, 25:17, 19:23, 16:13).

Pārējās šīs grupas pēdējās kārtas cīņās šodien Lielbritānija tiksies ar Ķīnu, bet Spānija spēkosies ar Brazīliju.

B apakšgrupā četras uzvaras un garantēta pirmā vieta grupā ir Krievijai, bet pa trim panākumiem ir Austrālijai, Brazīlijai un Spānijai. Lielbritānija un Ķīna pagaidām cīnās bez uzvarām.

Tādējādi jau tagad zināms, ka Lietuvas izlase ceturtdaļfinālā tiksies ar Krieviju.

Pēc viena apļa turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas.

Pirms četriem gadiem Pekinā zelta medaļas izcīnīja ASV izlase, Spānija tika pie sudraba, bet bronzu ieguva Argentīna.