×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Lietuvas diplomāti Rinkēvičam teikuši, ka vairs neiepirksies “Maxima” veikalos

Foto - LETAFoto - LETA

“Maxima Latvija” vadītāja Gintara Jasinska skandalozo izteikumu lietā palīdzēja Latvijas valdības un sabiedrības vienotā rīcība, – pavēstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

“”Maxima” situācijā palīdzēja sabiedrības vienotā nostāja. Iedzīvotāju iniciatīva ar vēstuli Lietuvas prezidentei. Mēs vienoti ātri rīkojāmies,” skaidroja ministrs.

Reaģējot uz Jasinska izteikumiem, Latvijas Ārlietu ministrija izsauca uz pārrunām vēstnieku, Rinkēvičs ceļā uz Lietuvu sazinājās ar Linkeviču, pavēstot, ka vēlas runāt par Jasinska izteikumiem. Šim jautājumam pievērsās arī prezidents Andris Bērziņš sarunā ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, – tā bija vienota, plaša, koordinēta rīcība, sacīja Rinkēvičs.

Ministrs norādīja, ka arī Lietuvā ir izraisījušās diskusijas, ka šāda situācija nav normāla. Samita laikā ministru uzrunājuši vairāki lietuviešu diplomāti, kas pauduši sašutumu par Jasinska izteikumiem un teikuši, ka vairs neiepirksies “Maxima” veikalos.

Jau ziņots, ka vakar preses konferencē Jasinsks pavēstīja, ka atkāpjas tie, kas jūtas atbildīgi un vainīgi, atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Saasinoties situācijai ap nu jau bijušā “Maxima Latvija” vadītāja Gintara Jasinska izteikumiem Zolitūdes traģēdijas sakarā, nožēlu par tiem ceturtdienas vakarā paudis arī Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

“Nožēloju bezatbildīgos un neiejūtīgos bijušā “Maxima Latvija” vadītāja vārdus, kas sāpinājuši bojāgājušo tuviniekus un visu latviešu tautu. Šis paziņojums neatspoguļo Lietuvas cilvēku un varas iestāžu attieksmi pret Rīgā notikušo traģēdiju. Lietuva un tās sabiedrība dziļi sēro kopā ar Latvijas cilvēkiem,” ministra paziņojumu citē portāls “Delfi.lt”.

Jasinsks ceturtdienas vakarā atbrīvots no amata. “Ar akcionāru lēmumu no amata tiek atbrīvots “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs Gintars Jasinsks par nepieņemami paustu viedokli šajā Latvijas tautai sāpīgajā un sarežģītajā laikā,” paziņojumā presei norāda “Maxima Group” direktors Mindaugs Bagdonavičs. Plašāku informāciju kompānija solījusi sniegt tuvāko dienu laikā.

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas žurnālisti viņu nepareizi sapratuši – viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki.

Reaģējot uz Jasinska pausto attieksmi, Latvijas sociālajos medijos izplatīta Lietuvas prezidentei adresēta vēstule, ko var parakstīt un nosūtīt ikviens. Vēstulē prezidente aicināta darīt visu iespējamo, lai novērstu “Maxima” vadības nepieņemamo attieksmi. “Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,” aicina vēstules autors.

Jasinska izteikumus par nepieņemamiem atzinuši daudzi jo daudzi Lietuvas interneta mediju lasītāji, kas traģēdijai Rīgā sekojuši ar dziļu līdzjūtību. Viņu komentāros izskan aicinājumi boikotēt “Maxima” veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+