Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. novembris, 2016
Drukāt

Lietuvas ētikas uzraugs izvērtējis medības, kurās piedalījās arī Dūklavs

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Dūklavs

Lietuvas lauksaimniecības ministre Virgīnija Baltraitiene un bijušais Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Jons Miļus nenonāca interešu konfliktā, kad šovasar viņi kopā ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu un vairākiem uzņēmējiem vakariņās un medībās Panevēžas rajonā, par kurām amatpersonas sniedza atšķirīgus paziņojumus un neatklāja to finansējuma avotu.

To, ka Lietuvas amatpersonas šajā pasākumā nav pārkāpušas privāto un publisko interešu nodalīšanas principus, secināja Lietuvas Galvenā dienesta ētikas komisija, kas trešdien publiskoja savu ziņojumu par plašu ažiotāžu izraisījušo pasākumu.

“Lauksaimniecības ministre Baltraitiene un bijušais Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Jons Miļus nepārkāpa Amatpersonu publisko un privāto interešu likumu, kad 27.jūlijā Panevēžas rajonā piedalījās neformālā sanāksmē,” aģentūru BNS informēja Lietuvas ētikas uzrauga preses pārstāve Egle Ivanauskaite.

Pasākumā bez abu valstu lauksaimniecības jomas ministriem piedalījās arī Miļus, Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis, citas amatpersonas no abām institūcijām, kā arī gaļas pārstrādes uzņēmuma “Biovela” vadītājs Virgīnijs Kantausks un Prans Dailide, kurš vada lauksaimniecības tehnikas uzņēmumu “Dojus agro”, kas ir ASV lauksaimniecības tehnikas ražotāja “John Deere” pārstāvis un darbojas arī Latvijā.

Tāpat pasākumā piedalījās Baltraitienes vīrs un dēls, kā arī Panevežas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta nodaļas vadītājs Valdemars Kontauts.

Baltraitiene un Dūklavs ir snieguši pretrunīgu informāciju par vakariņām. Lietuvas ministre paziņoja, ka uzņēmējus uzaicinājis Dūklavs, kurš to noliedza. Nav skaidrības, kas apmaksāja pasākumu. Lietuvas Lauksaimniecības ministrija paziņojusi, ka nekādus rēķinus nav saņēmusi.

Baltraitiene, kas pārstāv koalīcijā ietilpstošo Darba partiju, Lietuvas Zemkopības ministriju vada kopš 2014.gada jūlija. Tagad pēc parlamenta vēlēšanām tiek veidota jauna valdība.
Miļus saistībā ar vairākiem skandāliem rudenī tika atcelts no amata.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+