AP/Scanpix

Lietuvas izlase ar grūtībām nosargā 29 punktu pārsvaru 0

Ar grūtu uzvaru Riodežaneiro olimpisko spēļu basketbola turnīru svētdien sāka Lietuvas izlase, kas grūtā cīņā ar 82:76 (27:17, 31:12, 12:23, 12:24) pārspēja mājinieci Brazīliju.
Lietuvas labā šajā mačā 16 punktus iemeta Mants Kalnietis, bet 15 pievienoja Pauļus Jankūns. Tikmēr Brazīlijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Leandro Barbosa, kamēr ar 14 izcēlās Rauls Netu.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Lietuvas izlase šo maču iesāka ļoti pārliecinoši un pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar drošo 58:29, taču ļoti vāji aizvadīja spēles otro pusi, kamēr Brazīlija, skatītāju atbalstīti, atradās uz viļņa. Mājinieki veica atspēlēšanos, un nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām tablo vēstīja vairs tikai 75:71 par labu Lietuvai. Tomēr izšķirošajos brīžos lietuvieši nospēlēja aukstasinīgi, turklāt brazīlieši neiemeta pāris svarīgus metienus, kas Lietuvai ļāva tikt pie nedaudz laimīgas uzvaras.

Līdz ar to Lietuva ar uzvaru sākusi B grupas cīņas, bet vēlāk svētdien šajā apakšgrupā Spānija tiksies ar Horvātiju, bet Argentīna sacentīsies ar Nigēriju.