×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Lietuvas lēmums saniknojis Putinu (25)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Lietuva pieņēmusi lēmumu neielaist valstī Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesnešus, kas savulaik atzinuši, ka Krimas aneksija atbilst Krievijas konstitūcijai, un šāda Lietuvas rīcība saniknojusi Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Krievijas tiesneši gatavojās doties uz Pasaules tiesu kongresu, kas martā paredzēts Viļņā, taču novembrī Lietuvas Migrācijas departaments pēc Ārlietu ministrijas ieteikuma nolēma iekļaut Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesnešus to personu sarakstā, kurām liegta iebraukšana Lietuvā.

“Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka 2014.gadā Krievijas Konstitucionālā tiesa pieņēma lēmumus, kuros legalizē Krimas aneksiju, un tas ir rupjš vispāratzīto starptautisko tiesību normu pārkāpums,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča pārstāvis Ķēstutis Vaškelevičs.

Pēc viņa teiktā, Lietuva par šo lēmumu informējusi visas Eiropas Savienības valstis.

Vaškelevičs norādījis, ka Krievijas tiesneši iekļauti minētajos sarakstos, “ievērojot visas tiesību aktos paredzētās normas un procedūras”, un viņiem ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt Lietuvas tiesās.

Informācija par šādu Lietuvas lēmumu tika publiskota otrdien prezidenta Putina un Krievijas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Valērija Zorkina tikšanās laikā.

Kā vēsta aģentūra “Interfax”, Zorkins informējis Putinu, ka no Lietuvas saņemts diplomātiskais paziņojums, ka Konstitucionālās tiesas tiesneši Lietuvā netiks ielaisti, jo “rada apdraudējumu Lietuvas Republikas drošībai”.

Putins lēmumu nosaucis par “vienkārši idiotisku” un vaicājis, ar ko tas saistīts. Viņš saņēmis paskaidrojumu, ka Lietuva kā iemeslu norādījusi Krievijas Konstitucionālās tiesas lēmumu Krimas jautājumā.

“Ļoti dīvaini. Reizēm rodas iespaids, ka cilvēki dzīvo uz citas planētas,” paziņojis Krievijas prezidents, piebilstot, ka lēmums par Krimu esot pieņemts “saskaņā ar Krievijas konstitūciju”.

Eiropas Savienība neatzīst par likumīgu ne Maskavas veikto Krimas aneksiju 2014.gada martā, nedz tā paša gada septembrī sarīkotās Krievijas parlamenta vēlēšanas Krimā. ES noteikusi ekonomiskās sankcijas Krievijai, kā arī sankcijas šīs valsts fiziskajām un juridiskajām personām, kas atbildīgas par Krimas aneksiju.

Kā norāda Lietuvas Ārlietu ministrija, Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesneši ES “melnajos sarakstos” nav iekļauti.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Protams, ka tie tiesneši nekādus draudus Lietuvai nerada un lēmumu par Krimas aneksijas tiesiskumu pieņēma tāpēc, ka tā ir Krievija un Krievijas tradīcija kopš aizvēsures, bet niknojas tāpēc, ka pagājuši tie laiki, kad varēja visus it visur pamācīt, bet tagad nākas vienu otru krupīti norīt

 2. Lietuva pareizi dara Atbildēt

  Krievu nacistus nav jālaiž valstī. Mūsu valdības ir gļēvas.

 3. Leisi vienkarsi .. Bet vai pirma reize. Ja pie stures stav babietis, tad zini labi kad majas nebus kartibas

 4. Ja Lietuva pēc Ukrainas notikumiem būtu slēgusi Krievijas tranzītu uz Kaļiningradu, jā, tas būtu nopietni!
  Šis vien…, nu gandrīz kā Putins saka, jāsmejas.

 5. bet cik noziegumu nav legalizējusi latvijas ST un citas šaragas ?

 6. Instrukcija – ja iepatīkas kāda zeme:
  1. Ar tankiem iekarot ( var rīkot nemierus kopā ar zaļajiem vīriņiem).
  2. Rīkot referendumu ar tanku palīdzību ( tankisti var balsot n reizes ).
  3. Ar tiesu to visu nostiprināt .
  4. Tad lai apstiprina parlaments
  un zeme tava …

 7. Konsekvents Lietuvas solis starptautisko tiesību atbalstam. Apsveicami!

 8. Sasmīdināja ne saniknoja. Krimu pievienoja saskaņā ar starptautiskajām tiesībām pēc referenduma. .. jābūt, lai to nezinātu, jeb nesaprastu.

  • Mazāk .., resnāks būsi!!!
   Ja tavā mājā iesūtītu vienalga kādas krāsas cilvēciņus un tev sava māja būtu jāpamet, diez kādu dziesmu tad tu dziedātu,..!!!

 9. “Ļoti dīvaini. Reizēm rodas iespaids, ka cilvēki dzīvo uz citas planētas,” paziņojis Krievijas prezidents, piebilstot, ka lēmums par Krimu esot pieņemts “saskaņā ar Krievijas konstitūciju”.
  ———————–
  Nu, uz citas planētas dzīvo putins ar visu savu kremļa varzu!!! Pats, zaglis būdams, pieradis bļaut ”ķeriet zagli”.

  • Это ты, дурачок, живёшь на другой планете словно. Всё задираетесь, гавкаете. А если вдруг однажды придёт время отвечать за слова да поступки свои? Хватит тебе памперсов или нет?

   • Grāfist tev būs jāatbild par saviem darbiem un vārdiem tagad un tepat – Latvijā !

   • Ir krievu pasakā tāds teiciens: Pusķi v dom,a to zalomajy!..Ne latvieśu dainās vai pasakās nav neviena vārda par to ka kādam kaut kas jāatņem. Lielo tautu bravurība un vardarbībs ir no gadsimta uz gadsimta. PS..man draugi arī krievu tautības,inteliğenti un lojāli cilvěki,kuri neatbalsta Putins politiku. Vai jums krieviem slikti Latvijā??

    • «Сказка – ложь, да в ней намёк, добрым молодцам – урок.» Вот такими словами обычно заканчиваются все русские сказки.

   • Ir krievu pasakā tāds teiciens: Pusķi v dom,a to zalomajy!..Ne latvieśu dainās vai pasakās nav neviena vārda par to ka kādam kaut kas jāatņem. Lielo tautu bravurība un vardarbībs ir no gadsimta uz gadsimta. PS..man draugi arī krievu tautības,inteliğenti un lojāli cilvěki,kuri neatbalsta Putins politiku. Vai jums krieviem slikti Latvijā??

    • «Сказка – ложь, да в ней намёк, добрым молодцам – урок.» Вот такими словами обычно заканчиваются все русские сказки.

   • Jā, savu „kultūru” „grafists” pauž sulīgi, piemēram, nupat: „Это ты, дурачок„; nesen: националистическое дерьмо / не пишите всякий бред / Сам ты падла, придурок и урод! / «Россия женщина с х**м, -27.jan / быдлосовок – это вы Дмитрий – 10 febr / И проценты эти засуньте себе в задницу 2. jūn //„grafists”viedoklis: ja fakti ir pret mums jo sliktāk faktiem /// – „grafists” Go home!

    • grāfistam ir orientācijas vai potences problēmas,visu laiku tik pa pavēderes lietām runā .. nabadziņš

     • Laikam pats par pavēderi augstāk nespēj saprast un izlasīt…
      tipisks izglītības tukšums tev čaiņikā…

     • Это у вас проблемы, если вы только об этом и думаете!

    • Повторяю свой комментарий с другой ветки.
     Начинаю гордиться собой. Вау, вы меня конспектируете! Это ж надо же, какого уровня популярности я достиг. Но вырванные из контекста фразы ничего не доказывают. Я уже не раз и не два говорил и отвечал другим, озабоченным культурой комментаторам: я не хамлю и не оскорбляю других первым, только в ответ. Хотите, чтобы с вами разговаривали языком Пушкина, так будьте сами вежливыми и культурными. Есть такая поговорка: с волками жить, по волчьи выть! Вы посмотрите на себя и на других комментаторов данного ресурса сначала. А уже потом обижайтесь.

  • cik vienkārši-ierakstām konstitūcijā,ka drīkstam piesavināties jebkuru citas valsts teritoriju un saskaņā ar mūsu valsts konstitūciju-pievienojam sev kaut visu pasauli.Un jebkurā gadījumā pat grafists rakstīs,ka mums taisnība,ja jau tagad atzīst,ka Krievijas konstitūcija ir noteicošā visā pasaulē.

Draugiem Facebook Twitter Google+