Foto – LETA/AFP

Lietuvas lēmums saniknojis Putinu 25

Lietuva pieņēmusi lēmumu neielaist valstī Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesnešus, kas savulaik atzinuši, ka Krimas aneksija atbilst Krievijas konstitūcijai, un šāda Lietuvas rīcība saniknojusi Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Krievijas tiesneši gatavojās doties uz Pasaules tiesu kongresu, kas martā paredzēts Viļņā, taču novembrī Lietuvas Migrācijas departaments pēc Ārlietu ministrijas ieteikuma nolēma iekļaut Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesnešus to personu sarakstā, kurām liegta iebraukšana Lietuvā.

“Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka 2014.gadā Krievijas Konstitucionālā tiesa pieņēma lēmumus, kuros legalizē Krimas aneksiju, un tas ir rupjš vispāratzīto starptautisko tiesību normu pārkāpums,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča pārstāvis Ķēstutis Vaškelevičs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņa teiktā, Lietuva par šo lēmumu informējusi visas Eiropas Savienības valstis.

Vaškelevičs norādījis, ka Krievijas tiesneši iekļauti minētajos sarakstos, “ievērojot visas tiesību aktos paredzētās normas un procedūras”, un viņiem ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt Lietuvas tiesās.

Informācija par šādu Lietuvas lēmumu tika publiskota otrdien prezidenta Putina un Krievijas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Valērija Zorkina tikšanās laikā.

Kā vēsta aģentūra “Interfax”, Zorkins informējis Putinu, ka no Lietuvas saņemts diplomātiskais paziņojums, ka Konstitucionālās tiesas tiesneši Lietuvā netiks ielaisti, jo “rada apdraudējumu Lietuvas Republikas drošībai”.

Putins lēmumu nosaucis par “vienkārši idiotisku” un vaicājis, ar ko tas saistīts. Viņš saņēmis paskaidrojumu, ka Lietuva kā iemeslu norādījusi Krievijas Konstitucionālās tiesas lēmumu Krimas jautājumā.

“Ļoti dīvaini. Reizēm rodas iespaids, ka cilvēki dzīvo uz citas planētas,” paziņojis Krievijas prezidents, piebilstot, ka lēmums par Krimu esot pieņemts “saskaņā ar Krievijas konstitūciju”.

Eiropas Savienība neatzīst par likumīgu ne Maskavas veikto Krimas aneksiju 2014.gada martā, nedz tā paša gada septembrī sarīkotās Krievijas parlamenta vēlēšanas Krimā. ES noteikusi ekonomiskās sankcijas Krievijai, kā arī sankcijas šīs valsts fiziskajām un juridiskajām personām, kas atbildīgas par Krimas aneksiju.

Reklāma
Reklāma

Kā norāda Lietuvas Ārlietu ministrija, Krievijas Konstitucionālās tiesas tiesneši ES “melnajos sarakstos” nav iekļauti.