×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Lietuvas “Maxima grupe” atzīst novēloto reakciju uz krīzes situāciju Latvijā (3)

Foto: LA.lvFoto: LA.lv

Lietuvas mazumtirdzniecības veikalu ķēdes “Maxima grupe” vadība atzīst, ka kompānija nebija gatava krīzes situācijai, kāda radās pēc 21.novembra traģēdijas Rīgā, un kompānijas reakcija bijusi novēlota.

“Maxima grupe” vadītājs Mindaugs Bagdonavičs intervijā Lietuvas biznesa laikrakstam “Verslo žinios” atzinis, ka kompānija, kas ir lielākais mazumtirdzniecības tīkls Baltijas valstīs, nebija sagatavota tāda mēroga krīzei, kādu tā piedzīvoja pēc jumta iebrukšanas veikalā Zolitūdē, kur dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Šīs nesagatavotības dēļ kompānija pieļāva kļūdas, lai gan cer, ka ar laiku izdosies atjaunot uzņēmuma reputāciju un atgūt Latvijas pircēju uzticību, viņš klāstīja.

“Pieprasījums pēc jaunumiem bija tik liels, ka mēs, cenšoties to apmierināt, kļūdījāmies, un tas ir jāatzīst. Tomēr mēs no paša sākuma centāmies būt maksimāli atklāti. Apstākļi tiešām bija ārkārtēji, mums līdz tam nebija pieredzes tik liela mēroga krīzes vadībā. Detalizētu novērtējumu mēs sniegsim vēlāk. Krīze vēl nav beigusies,” teica “Maxima grupe” vadītājs.

Bagdonavičs norādīja, ka Gintars Jasinsks no grupas meitasuzņēmuma Latvijā “Maxima Latvija” vadītāja amata atcelts saistībā ar viņa cinisko viedokli par notikušo.

Grupas vadītājs paziņoja, ka pēc traģēdijas “Maxima grupe” tiek veikts audits, kompānija sadarbojas ar speciālistiem no Vācijas, kas tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem savā jomā, jo viņus Vācijā valdība algo valsts un diplomātisko dienestu ēku drošuma novērtējumam.

Savukārt “Maxima” un virkni citu uzņēmumu pārvaldošās Lietuvas holdingkompānijas “Vilniaus prekyba” izveidotās krīzes vadības grupas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju vadītājs Igns Staškevičs atzina, ka tādus soļus kā krīzes vadības grupas palīdzības koordinēšanai tiem, ko skārusi traģēdija, un komunikācijai ar institūcijai un sabiedrību, vajadzēja spert vismaz nedēļu ātrāk.

“Tomēr krīze turpinās. Es apzinos to, kad runāju ar “Maxima” darbiniekiem. Domāju, ka ikviens Latvijā var to apstiprināt,” laikrakstam “Lietuvos rytas” sacījis “Maxima grupe” valdes loceklis.

“Es sākšu sazināties ar augstākā līmeņa vadības pārstāvjiem un citiem “Maxima Latvija” darbiniekiem. Es pašlaik nezinu savas prioritātes, bet visi jautājumi ir jārisina ļoti ātri,” viņš piebilda.

Staškevičs atzina, ka “Vilniaus prekyba” ģenerāldirektore Jolanta Bivainīte, kas Latvijā izpelnījās kritiku par izteikumiem intervijā ziņu aģentūrai BNS, lūdz viņam iesaistīties, lai iegūtu kontroli pār situāciju.

Intervijā ziņu radiostacijai “Žiniu radijas” Staškevičs pirmdien atzina, ka krīze ir visā “Maxima grupe”.

“Patiesībā kompānijā ir krīze. Visa “Maxima grupe”, ne tikai “Maxima Latvija”, ir dziļā krīzē,” viņš norādīja.

Latvijas prezidents Andris Bērziņš pagājušajā nedēļā atzina, ka veikalu tīkla nākotne Latvijā nav prognozējama, bet Rīgas mērs Nils Ušakovs ieteica kompānijai Latvijā mainīt nosaukumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. jāatzīst nevis novēloto, bet noliedzošo reakciju!

  2. diemžel, maxima cilveki ka ļoti daudz baltijā ir psrs samaitāti. visus pamatus smadzēnēs ir ielikti psrs laikos un tādēļ arī nav nekādas saprašanas par to ka viņu veikālā tika nogalināti cilveki.
    diemžel latvijā nav gudri pietiekoši cilvēki kas mācētu sudzēt šo uzņemumu un visus iesaistītos par 540 miljoniem. jo katrai ģimenēi kurai ir noglainātais pienākās vismaz 10 miljoni dollari, ap 5 miljoni lati.

  3. Tā arī netika skaidrs, vai tas Latvijas BIJUŠAIS vdītājs paliks strādāt Maksimā !?!? Vai ,varbūt ,ieliks labākā” krēslā”,jo bezkaunības jau nu gan viņam netrūka.Kas arī biznesā vajadzīgs – ”kaut pār līķiem !!!!””

Draugiem Facebook Twitter Google+