Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Lietuvas mediju uzraugi apsveic NEPLP lēmumu

Foto - LETAFoto - LETA

“Esmu priecīgs, ka Latvijā kolēģi reaģēja un piesprieda sodu kanālam PBK atbilstoši Latvijas likumos noteiktajam,” teic Lietuvas Seima Radio un televīzijas komisijas (LRTK) priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns.

Atgādināšu, ka ceturtdien Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumiem ar maksimālo 1500 latu sodu sodīja PBK, kas bija pārraidījis raidījumu “Cilvēks un likums”. Tajā bija pausta nepatiesa versija par 1991. gada 13. janvāra notikumiem pie Viļņas televīzijas centra, attaisnojot padomju agresiju. E. Vaitekūns arī izteica gandarījumu, ka NEPLP viedoklis par pārkāpumiem, ko pieļāvusi PBK raidījumā, sakrīt ar Lietuvas mediju uzrauga viedokli. Tāpat viņš arī uzsvēra: ja atkārtoti PBK tiks konstatēti pārkāpumi, NEPLP varēs reaģēt skarbāk. Jautāts par to, kā viņš vērtē NEPLP darbības operativitāti, E. Vaitekūns teica: “Negribu jaukties Latvijas iekšējās lietās, taču acīmredzami Latvijas pusei vajadzēja laiku, lai izvērtētu dažādus momentus, kas saistīti ar PBK lietu.” Arī Latvijas lēmumu nodot PBK lietas izvērtēšanu Drošības policijai, jo raidījumā, iespējams, saskatāmas naidu kurinošas iezīmes, viņš vērtēja kā atbilstošu, jo katra valsts problēmas risinot atbilstoši saviem likumiem.

Lietuvas elektronisko mediju uzrauga direktors skaidroja, ka pašlaik LTRK aktīvi veicot PBK pārraižu uzraudzību un līdz šim kanālā nav saskatīti jauni pārkāpumi. Tajā pašā laikā PBK iesniegusi prasību tiesā Lietuvā, lai apstrīdētu LTRK lēmumu.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+