×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Lietuvas mediju uzraugi apsveic NEPLP lēmumu

Foto - LETAFoto - LETA

“Esmu priecīgs, ka Latvijā kolēģi reaģēja un piesprieda sodu kanālam PBK atbilstoši Latvijas likumos noteiktajam,” teic Lietuvas Seima Radio un televīzijas komisijas (LRTK) priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns.

Atgādināšu, ka ceturtdien Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumiem ar maksimālo 1500 latu sodu sodīja PBK, kas bija pārraidījis raidījumu “Cilvēks un likums”. Tajā bija pausta nepatiesa versija par 1991. gada 13. janvāra notikumiem pie Viļņas televīzijas centra, attaisnojot padomju agresiju. E. Vaitekūns arī izteica gandarījumu, ka NEPLP viedoklis par pārkāpumiem, ko pieļāvusi PBK raidījumā, sakrīt ar Lietuvas mediju uzrauga viedokli. Tāpat viņš arī uzsvēra: ja atkārtoti PBK tiks konstatēti pārkāpumi, NEPLP varēs reaģēt skarbāk. Jautāts par to, kā viņš vērtē NEPLP darbības operativitāti, E. Vaitekūns teica: “Negribu jaukties Latvijas iekšējās lietās, taču acīmredzami Latvijas pusei vajadzēja laiku, lai izvērtētu dažādus momentus, kas saistīti ar PBK lietu.” Arī Latvijas lēmumu nodot PBK lietas izvērtēšanu Drošības policijai, jo raidījumā, iespējams, saskatāmas naidu kurinošas iezīmes, viņš vērtēja kā atbilstošu, jo katra valsts problēmas risinot atbilstoši saviem likumiem.

Lietuvas elektronisko mediju uzrauga direktors skaidroja, ka pašlaik LTRK aktīvi veicot PBK pārraižu uzraudzību un līdz šim kanālā nav saskatīti jauni pārkāpumi. Tajā pašā laikā PBK iesniegusi prasību tiesā Lietuvā, lai apstrīdētu LTRK lēmumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+