×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Lietuvas operatīvie dienesti aplenc Viļņas staciju un pārbauda Kaļiņingradas vilcienu (1)

Foto - http://www.litrail.lt/Foto - http://www.litrail.lt/

Lieli Lietuvas policijas un robežapsardzes spēki ceturtdienas rītā aplenkuši Viļņas un Naujjoji Viļņas dzelzceļa stacijas un veikuši pastiprinātas pārbaudes vilcienā Sanktpēterburga-Kaļiņingrada, reaģējot uz informāciju, ka šajā vilcienā tranzītā caur Lietuvu brauc grupa jauniešu, kas varētu būt iesaucamajā vecumā.

Minēto informāciju no Lietuvas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā saņēmusi Ārlietu ministrija.

Pārbaudē noskaidrots, ka visiem vilciena pasažieriem ir vīzas un viņu dokumenti ir kārtībā. Kā žurnālistiem pastāstījis aizsardzības ministrs Jozs Oleks, noskaidrojies, ka vilcienā atrodas nevis karavīri, bet jūrskolas audzēkņi. Viņiem ļauts doties tālāk, vilciens no Kaļiņingradas atgājis laikā, to pavadījusi policija.

“Pastāv vienošanās par tranzītu, kas ierobežo pārvadājamo karavīru skaitu. Tika saņemts signāls, ka brauc daudz jaunu cilvēku, varēja rasties aizdomas, ka varbūt brauks arī karavīri,” viņš norādījis, piebilstot, ka šajā gadījumā tranzīta vienošanās nav pārkāpta.

Kā portālam “Lrytas.lt” sacījis iekšlietu ministrs Sauļus Skvernelis, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un vilcienā esošo kontingentu, atzīts par nepieciešamu pastiprināt apsardzi.

Pēc viņa teiktā, ja izrādītos, ka vilcienā atrodas cilvēki, kuri rada apdraudējumu vai kuriem nav pienācīgu dokumentu, operatīvo dienestu darbinieki būtu attiecīgi reaģējuši. Policijas un robežsargu galvenais uzdevums šādā gadījumā ir nepieļaut, ka pasažieri izkāptu no vilciena Lietuvas teritorijā.

Ministrs uzsvēris, ka notikušais apliecina Lietuvas iekšlietu sistēmas gatavību operatīvi reaģēt uz nemitīgi mainīgu situāciju.

Vilciena pārbaude notikusi apstākļos, kad Krievijas bruņoto spēku Dienvidu kara apgabala un Baltijas flotes atsevišķās daļās izsludināta paaugstināta kaujas gatavība sakarā ar komandštāba vadības stratēģiskajām mācībām, Krievijas Aizsardzības ministrija neplānotās bruņoto spēku kaujas gatavības pārbaudes laikā uz

Kaļiņingradas apgabalu pārsviež raķešu kompleksus “Iskander”, bet Krievijas kara aviācija pastiprina aktivitāti Baltijas valstu robežu tuvumā.

Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Artūrs Paulausks norādījis, ka robežsargi pēdējā laikā īpaši vērīgi uzrauga vilcienus, kas no Krievijas pamatteritorijas dodas uz Kaļiņingradu vai atgriežas. Pēc viņa teiktā, gadījumi, kad vilciens neplānoti apturēts, bijuši arī iepriekš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lietuvas robežsargi Lietuvas robežas punktā konstatēja ka ar vilcienu caur Lietuvu brauks “krievu karavīri “, tādēļ ļāva braukt tālāk, lai Viļņā varētu viņus sagaidīt … a ko pa to laiku darīja robežsargi 🙂 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+