×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Lietuvas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu kreisajiem populistiem

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvā svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu – 22,67 procentus – saņēmusi kreiso populistu Darba partija, otrajā vietā ar 19,58 procentiem atstājot centriski kreisos sociāldemokrātus, bet valdošie konservatīvie ar 12,81 procentu palikuši trešajā vietā, liecina provizoriskie rezultāti, kas iegūti pēc balsu saskaitīšanas vairāk nekā pusē vēlēšanu iecirkņu.

Vienlaikus notikušajā konsultatīvajā referendumā 62 procenti vēlētāju balsojuši pret Visaginas atomelektrostacijas būvniecību, bet par bijuši 35 procenti.

Eksperti prognozē, ka parlamenta vēlēšanu galīgajos rezultātos konservatīvajiem gaidāms labāks sniegums, jo balsu skaitīšana lielajās pilsētās, kur centriski labējiem ir vairāk atbalstītāju, vēl turpinās. Piecu procentu robežu, kas ir minimālais slieksnis iekļūšanai parlamentā, pārvarējušas vēl četras partijas.

Labējo populistu partija “Kārtība un taisnīgums”, ar kuru Darba partija un sociāldemokrāti uzsākuši sarunas par koalīcijas izveidošanu, saņēmusi 9,07 procentus balsu. Jaunā korupcijas apkarošanas kustība “Drosmes ceļš” ieguvusi 7,04 procentus, Liberāļu kustība – konservatīvo valdības partneri- 6,44 procentus, un Lietuvas Zemnieku un zaļo savienība – 5,14 procentus. Vēlēšanās piedalījušies 50,8 procenti vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+