×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Lietuvas parlaments atbalsta obligātā militārā dienesta atjaunošanu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas parlaments nobalsoja par obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

112 deputāti atbalstīja grozījumus Lietuvas armijas pamata struktūrā un galīgajā karavīru skaitā valsts aizsardzības sistēmā šogad. Balsojumā trīs parlamenta deputāti bija pret grozījumiem un pieci atturējās.

Likumprojekts paredz, ka vispārējais galējais karavīru skaits armijā svārstīsies no 16 840 līdz 21 960 pretstatā iepriekš noteiktajam skaitam 14 340-18 460 robežās. Savukārt obligātā militārā dienesta karavīru skaits gadā būs 3000-3500.

Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks paziņoja, ka obligātā militārā dienesta atjaunošana ļaus aizpildīt vakantās vietas armijā un sagatavot rezervistus. Obligātā militārā dienesta atlases process tiks noteikts citos tiesību aktos. Daži deputāti ceturtdien norādīja, ka tādi tiesību akti nav iesniegti kopā ar likumu par obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Lietuvas Valsts aizsardzības padome ir ierosinājusi uz pieciem gadiem atjaunot obligāto militāro dienestu. Valdība vēlāk atbalstīja šo ierosinājumu un nodeva apstiprināšanai parlamentā. Valsts un armijas vadība uzsver, ka obligātā militārā dienesta atjaunošana Lietuvā ir nepieciešama, lai piepildītu armijas vienības un sagatavotu rezervistus. Plānots ik gadu iesaukt 3000-3500 jaunu vīriešu vecumā no 19-26 gadiem. Obligātais militārais dienests Lietuvā tika atcelts 2008. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pajatājiens:Vai Latvijas SAeimai ir tikpat garš kakls kā žirafie,ja vēl nav sapratusi,ka Okupācijas iespēja ir reāla?

  2. doma pareiza!Latvija gan mikspedinji uztraucas !

Draugiem Facebook Twitter Google+