Uncategorized

Lietuvas peldētāja Meilutīte labo pasaules rekordu 100 metru brasa peldējumā0

AFP/LETA

Lietuvas jaunā peldētāja Rūta Meilutīte Spānijas pilsētā Barselonā notiekošajā pasaules čempionātā peldēšanā pirmdien labojusi pasaules rekordu 100 metru brasa peldējumā.

Šobrīd tikai 16 gadus vecā Meilutīte 100 metru distanci pusfinālā veica vienā minūtē un 4,35 sekundēs, par 0,1 sekundi labojot četrus gadus veco pasaules rekordu, kas piederēja ASV sportistei Džesikai Hārdijai, kura arī piedalās šajā pasaules čempionātā.

Lietuviete čempionātā startē ar 50 metru brasa peldējumā, kur Hārdijai pieder pasaules rekords – 29,80 sekundes.

Jūnijā Meilutīte, kura ar savu tēvu pirms četriem gadiem pārvācās uz Lielbritāniju, savām konkurentēm jau nosūtīja spēcīgu brīdinājuma signālu, kad ar rezultātu 29,96 sekundes 50 metru brasa peldējumā pārliecinoši izcīnīja Eiropas čempiones titulu. Pagājušajā mēnesī viņa arī pārspēja savu personīgo rekordu 100 metru distancē – viena minūte un 5,2 sekundes.

Kā ziņots, Meilutīte Londonas olimpiskajās spēlēs kļuva par vienu no visvairāk apspriestajiem sportistiem. Tikai 15 gadu vecumā viņa kļuva par olimpisko čempioni 100 metru distancē brasā, kas vēlāk ļāva viņai tapt izraudzītai arī par Lietuvas gada cilvēku.

Triumfa lidojumu lietuviete turpināja arī decembrī, kad Stambulā notikušajā pasaules čempionātā īsajā baseinā palika nepārspēta 50 un 100 metru distancēs brasā, kā arī izcīnīja sudrabu 200 metru kompleksajā peldējumā.

LA.lv