×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Lietuvas politikas eksperts: Lietuvai Romnijs būtu bijis labāka izvēle

Foto - AFPFoto - AFP

Republikāņu kandidāta Mita Romnija uzvara ASV prezidenta vēlēšanās Lietuvai būtu bijusi labāka, bet arī Baraka Obamas pārvēlēšana nav slikta un nenesīs lielas izmaiņas Lietuvas un ASV attiecībās, uzskata Lietuvas parlamenta spīkeres Irēnas Degutienes ārlietu politiskais padomnieks Laurīns Kasčūns.

“Nekādu nozīmīgu pārmaiņu nebūs. Es domāju, ka Romnijs būtu bijis labāks Lietuvai. Centrālā un Austrumeiropa viņa politikā tiek uzlūkota kā atsevišķs tornis, pret kuru balstīties Eiropas drošības sistēmā,” norādīja Kasčūns. “Republikāņi saprot Centrālās un Austrumeiropas ģeopolitiskos jautājumus labāk un izrāda lielāku jutīgumu pret tiem. Tāpēc Romnijs būtu bijis mums nedaudz labāks.”

Kasčūns norādīja, ka Obamas ģeopolitiskajā dienaskārtībā Lietuvai un Centrāleiropai nav atvēlēta tik liela vieta kā Romnija politikā. Viņš pieļāva, ka pēc Obamas pārvēlēšanas varētu mainīties ASV attiecības ar Krieviju. “Būs interesanti paskatīties, vai restartēšanas politika tiks turpināta. Es domāju, ka leksika tiks mainīta, un galvenā problēma tagad ir Tuvie Austrumi ar Irānu, Sīriju,” norādīja Kasčūns. “Obamas ģeopolitiskajai dienaskārtībai, protams, nebūs Aukstā kara koncepcija. Mēs nepiedzīvosim tādu pretimstāvēšanu Krievijai kā kādus desmit, 15 gadus atpakaļ.”

Arī Lietuvas premjerministrs Andrjus Kubiļus atzinis, ka, būdams konservatīvais, atbalstījis republikāņu prezidenta amata kandidātu, bet paudis pārliecību, ka arī Obamas pārvēlēšana prezidenta amatā Lietuvai nekaitēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+