×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Lietuvas premjers: Cipra demisija parāda to, kur noved populisma idejas

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

VIĻŅA, Aug 21, BNS – Grieķijas premjerministra Alekša Cipra demisija parāda to, kur noved populisma idejas, piektdien paziņoja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Viņš pauda cerību, ka pēc vēlēšanām izveidotā nākamā Grieķijas valdība būs stipra un vienota, un piebilda, ka tai ir jāspēj izpildīt saistības pret aizdevējiem.

“Ilgās sarunas ar aizdevējiem par Grieķijas parādu ir negatīvi ietekmējušas valsts ekonomiku. Mēs esam priecīgi, ka vienošanas beidzot ir panākta un atbalsta programma ir apstiprināta. Grieķijai ir saistības, ko var izpildīt tikai ļoti stipra un vienota valdība, un es ceru, ka jaunās velēšanas dos Grieķijai iespēju izveidot šādu valdību,” Butkeviča teikto aģentūrai BNS pavēstīja viņa preses sekretāre Evelina Butkute- Lazdauskiene.

“Premjerministra demisija saistībā ar politisko situāciju Grieķijā parāda, kur noved populisma idejas,” piebilda premjerministrs.

Jau vēstīts, ka Ciprs ceturtdien oficiāli paziņoja par savu atkāpšanos no amata un ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu pēc tam, kad viņš panāca trešo plašo starptautiskā aizdevuma programmu, kas izpelnījās sacelšanos viņa paša radikāli kreisās partijas rindās.

Uzrunā 41 gadu vecais Grieķijas premjers sacīja, ka ir smagi strādājis, lai Grieķija saņemtu labāko iespējamo glābšanas paketi, bet tagad viņam esot nepieciešams skaidrs jauns mandāts no tautas pēc tam, kad vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem dēļ viņš zaudēja vairākumu parlamentā.

Daļa parlamenta deputātu no Cipra pārstāvētās valdošās partijas “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) ir nostājusies pret premjerministru balsojumos par 86 miljardu eiro lielās starptautiskās palīdzības programmas apstiprināšanu un nepieciešamo reformu programmām, kas paredz būtisku izdevumu samazinājumu un nodokļu kāpumu.

Ciprs joprojām ir populārs sabiedrībā, tādēļ tiek uzskatīts, ka ārkārtas vēlēšanas ir mēģinājums noturēt amatu ar spēcīgāku mandātu.

Eiro zonas finanšu ministri trešdien oficiāli apstiprināja pirmā maksājuma 23 miljardu eiro apmērā piešķiršanu Grieķijai no 86 miljardu eiro lielā trešā starptautiskā aizdevuma. Saistībā ar to Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) nekavējoties piešķīra Grieķijai 13 miljardus eiro budžeta finansēšanai un parāda apkalpošanai. Vēl desmit miljardi eiro ir atlikti Grieķijas banku rekapitalizācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+