×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Lietuvas Seims apstiprina Skverneli premjera amatā

Foto - APFoto - AP

Sauļus Skvernelis

Lietuvas parlaments otrdien apstiprināja amatā prezidentes Daļas Grībauskaites virzīto premjera amata kandidātu – nesenajās parlamenta vēlēšanās uzvarējušās Zemnieku un zaļo savienības kandidātu premjerministra amatam Sauļu Skverneli.

Par bijušā policijas ģenerālkomisāra un iekšlietu ministra Skverneļa apstiprināšanu balsoja 90 parlamenta deputāti, pret bija četri, bet 33 atturējās.

Pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Skverneli Grībauskaite teica, ka sagaida, ka jaunā valdības koalīcija pieņems lēmumus sociālās drošības palielināšanai un sociālās atstumtības mazināšanai. Viņa aicināja atbalstīt Skverneli premjera amatam.

Pēc tam, kad Seims apstiprināja Skverneli premjerministra amatā, viņam 15 dienu laikā jāizveido valdība un jāsaņem prezidentes apstiprinājums, kā arī jāprezentē jaunā valdība un tās programma apstiprināšanai parlamentā.

46 gadus vecais Skvernelis, kas bija Zemnieku un zaļo savienības vēlēšanu saraksta līderis, tiek uzskatīts par ambiciozu un impulsīvu politiķi. Kā uzskata analītiķi, impulsīvais raksturs viņam līdz šim palīdzējis iemantot sabiedrības atbalstu, bet nākotnē dažkārt varētu traucēt panākt sarežģītus politiskos kompromisus.

Zaļzemnieki oktobrī notikušajās vēlēšanās apsteidza visus pārējos politiskos spēkus un ieguva 56 mandātus. Piesaistot savai frakcijai vēl trīs deputātus, viņi apvienojušies valdības koalīcijā ar līdz šim pie varas bijušo Sociāldemokrātisko partiju, kas ieguvusi 17 mandātus un kopā ar diviem Darba partijas deputātiem izveidojusi 19 deputātu frakciju. Tādējādi Lietuvas Seimā, kurā ir 141 deputāts, šīm frakcijām kopā ir 78 balsis.

Skvernelis pēc izglītības ir jurists. 1998.gadā sācis karjeru iekšlietu sistēmā, viņš no 2011.gada marta līdz 2014.gada novembrim vadīja Policijas departamentu, 2014.gada novembrī kļuva par iekšlietu ministru sociāldemokrātu premjera Aļģirda Butkeviča valdībā. Šim amatam Skverneli kā bezpartijisku kandidātu bija deleģējusi impīčmenta ceļā no prezidenta amata atceltā Rolanda Paksa partija “Kārtība un taisnīgums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+