Pasaulē
Baltija

Lietuvas un Polijas valdības plāno kopīgu sēdi0


Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis.
Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis.
Foto: SCANPIX/Žygimantas Gedvila/LETA

Lietuvas un Polijas valdības nākamā gada sākumā plāno rīkot kopīgu sēdi, otrdien paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pēc tikšanās ar savu poļu kolēģi Mateušu Moravecki, kas ieradies vizītē Viļņā.

“Vienojāmies paaugstināt sadarbības līmeni. Priecājos, ka Polijas ministru prezidents piekrita iespējai nākamā gada sākumā sarīkot kopīgu abu valdību sēdi,” viņš sacījis, piebilstot, ka abu valstu attiecības šobrīd ir labākas nekā jebkad.

Lietuvas un Polijas divpusējās attiecības ilgu laiku bijušas vēsas. Varšava kritizējusi Lietuvu par poļu minoritātes stāvokli, galvenokārt saistībā ar izglītības situāciju un liegumu personas dokumentos poļu vārdus un uzvārdus rakstīt oriģinālajā rakstībā, bet pēdējā laikā kontakti atjaunojušies un atsākušās augstu amatpersonu vizītes.

Svarīgs pavērsiens abu valstu attiecībās iezīmējās 2017.gadā, kad Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums “Lietuvos geležinkeliai” un Lietuvas vienīgais jēlnaftas pārstrādes uzņēmums “Orlen Lietuva”, kas pieder Polijas kompānijai “Orlen”, parakstīja līgumu par naftas produktu pārvadājumu tarifiem, izbeidzot gadiem ilgušās domstarpības par Polijas investīcijām Lietuvā.

Varšava arī cer uz Lietuvas atbalstu strīdā ar Eiropas Savienību par Polijas pretrunīgi vērtēto tiesu reformu.

LA.lv