Uncategorized

Lietuvas zelta zivtiņa0

Lietuvas interneta portāla delfi.lt un žurnāla “Valstybe” lasītāju aptaujā par mūsu kaimiņvalsts Gada cilvēku nosaukta Londonas olimpisko spēļu un pasaules čempione peldēšanā Rūta Meilutīte.

 

15 gadus vecajai meitenei savas balsis atdeva 22 479 aptaujas dalībnieki jeb 51 procents, otro vietu ar 5918 balsīm ieņem Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, trešo (4311) – Eiroparlamenta deputāts Vītauts Landsberģis. Acīmredzot lietuviešiem sports tuvāks sirdij nekā politika. To apliecināja arī divi iepriekšējie gadi, kuros šajā aptaujā uzvarēja nacionālās basketbola izlases galvenais treneris Ķēstutis Kemzūra un basketbolists Jons Valančūns.

“LA” jau agrāk stāstīts ne vien par Rūtas Meilutītes jūlijā sensacionāli izcīnīto olimpiskās čempiones titulu 100 m brasa distancē un divām zelta medaļām pasaules čempionātā šomēnes Stambulā, bet arī par viņas dramatisko likteni. Četru gadu vecumā meitene palika bez satiksmes negadījumā dzīvību zaudējušās mātes, uzauga vecmāmiņas aprūpē un pēc tam devās līdzi tēvam, kurš bija atradis darbu Lielbritānijā. Peldēšanas treniņus Rūta uzsāka pirms astoņiem gadiem Kauņā un turpināja Plimutā pie britu trenera Džonatana Rada. Lietuvas Olimpiskā komiteja, kas Meilutītes sagatavošanai olimpiskajām spēlēm ieguldīja apmēram 200 tūkstošus litu (Ls 40 800), viņnedēļ parakstīja līgumu ar Radu par krietni prāvāku summu. Līgumā viņš apņemas līdz 2016. gada 30. septembrim trenēt gan Meilutīti, gan arī citus Lietuvas izlases peldētājus, nodrošinot tiem Plimutā pienācīgus apstākļus dzīvei un mācībām, ēdināšanu un veselības aprūpi. Līguma parakstīšanā klāt bija arī pati Rūta Meilutīte, jo Ziemassvētkus aizvadīja Lietuvā. “Te ir mana dzimtene. Lietuvā piedzimu, uzaugu un nesaskatu iemeslu mainīt pilsonību,” viņa atbildēja uz jau ierastajiem žurnālistu jautājumiem par iespējamo Lielbritānijas pārstāvēšanu turpmākajās olimpiskajās spēlēs.

Tikmēr cits pēc cita tiek nosaukti Gada sportisti savās valstīs. ASV aģentūras “Associated Press” aptaujā uzvarējusi vingrotāja Gabija Duglasa, kura Londonā bija nepārspējama daudzcīņā, un četras olimpiskās zelta un divas sudraba medaļas ieguvušais peldētājs Maikls Felpss.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
No 2023.gada eID karte būs obligāta: cik to lieto šobrīd?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Nosauc problēmu topu, ar ko visvairāk neapmierināti rīdzinieki. Saruna ar Rīgas mēru
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirms jaunā mācību gada visi remontdarbi Rīgas skolās nav pabeigti
1 stunda