×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Lietuvieši nopērk tējas “Možums” ražotāju (1)

Foto no SIA "Inteka" mājas lapas.Foto no SIA "Inteka" mājas lapas.

Kauņā bāzētā tējas un kafijas vairumtirdzniecības kompānija “Gemaga” iegādājusies Latvijas tējas ražotāju “Inteka”, kas pārvalda populārāko tējas zīmolu “Možums” un aizņem trešo daļu Latvijas tirgus, pirmdien vēsta “Vz.lt”. Darījuma summa netiek izpausta, bet uzņēmuma finanšu dati pēdējos gados pasliktinājušies.

Kā izdevumam pastāstījis “Gemaga” direktors un īpašnieks Ģedimins Stanevičs, “Inteka” ražo arī tēju ar lielo Baltijas valstu mazumtirgotāju, piemēram, “Maxima” un “Rimi”, firmas zīmēm.

Uzņēmumā strādā 60 cilvēki, mēnesī “Inteka” saražo 200 tonnu tējas, un kompānijas gada apgrozījums labākajos gados sasniedzis piecus miljonus eiro. “Inteka” nodarbojas arī ar kafijas un bakalejas preču vairumtirdzniecību.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, līdz šā gada marta vidum uzņēmums līdzīgās daļās piederēja “Intekas” valdes priekšsēdētājam Oļegam Neboračko un uzņēmumam “Battika”, kas vienādās daļās pieder Eduardam Žoludevam un Romānam Kolontajam, kurš arī ir “Intekas” valdes loceklis.

Uzņēmumam labākais bijis 2011.gads, kad tas strādājis ar 5,28 miljonu eiro apgrozījumu un 0,3 miljonu eiro peļņu. 2012.gadā apgrozījums un peļņa samazinājušies līdz attiecīgi 4,9 un 0,24 miljoniem eiro, bet 2013.gadā – līdz attiecīgi 4,18 un 0,2 miljoniem eiro. Pārskatu par pagājušo gadu uzņēmums vēl nav iesniedzis.

Stanevičs norādījis, ka ražošanas jaudas plānots divkāršot, palielinot eksportu tirgos, kuros strādā “Gemaga”, – Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā un Polijā.

Pēc viņa teiktā, “Inteka” pietiekami neizmanto savas iespējas, un tuvāko pāris gadu laikā iecerēts apgrozījumu palielināt vismaz divas reizes.

Viņš pastāstījis, ka sarunas ar Latvijas uzņēmējiem, kuri turpinās vadīt “Inteka”, ilgušas pusotru gadu. Oficiāli lietuvieši par Latvijas kompānijas īpašniekiem kļuvuši marta vidū.

“Gemaga” importē tēju un kafiju no Indijas, Šrilankas, Singapūras, Malaizijas un citām valstīm un pārdod preces 22 valstīs, galvenokārt Austrumeiropā. Kauņas uzņēmumam ir pārstāvniecības Polijā, Latvijā un Krievijā. Galvenie zīmoli, ko tas pārstāv, ir Šrilankas ražotāja “Imperial Teas” tēja “Impra” un kafija “JFK Indian Instant Coffee”.

Pērn ziņots, ka “Imperial Teas” kopā ar “Gemaga” plāno celt Lietuvā loģistikas centru, no kura tēja tiktu izplatīta visā Eiropā. Tika lēsts, ka investīcijas varētu sasniegt desmit miljonus dolāru. Tomēr, kā pastāstījis Stanevičs, lai gan projekts jau ticis aizsākts, šobrīd tas apstājies. Plāni gan nav atmesti uz visiem laikiem, bet par šķērsli kļuvusi gan eiro, gan Krievijas rubļa kursa krišanās attiecībā pret dolāru. Saistībā ar to, ka ar ražotājiem Austrumos norēķini tiek veikti dolāros, sarukusi arī pašas “Gemaga” peļņa.

Stanevičs norādījis, ka dažas preces kompānijai tagad eiro izteiksmē izmaksā gandrīz par 30% dārgāk, bet laikā, kad lielie tirdzniecības tīkli izvērsuši cenu karus, paaugstināt savu preču cenas arī nav gluži īstais brīdis.

Kā liecina “Creditinfo” informācija, 2013.gadā “Gemaga” ieņēmumi sasniedza 2,8 miljonus eiro. Pagājušā gada rādītājus kompānijas vadītājs atteicies izpaust.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. paldies par informāciju Atbildēt

    Būdams zāļu tēju lietotājs, līdz šim starp līdzīgiem produktiem es devu priekšroku “Možumam”, vēlēdams atbalstīt latviešu uzņēmēju. Turpmāk ar “Možumu” es to vairs nedarīšu.

Draugiem Facebook Twitter Google+