×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā sāk būvē jaunu lielveikalu (9)

Rīgas porcelāna rūpnīcas teritorija, kur 2013. gadā tika nojauktas tur esošās ēkas, lai būvētu jaunu tirdzniecības un izklaides centru "Akropole".Rīgas porcelāna rūpnīcas teritorija, kur 2013. gadā tika nojauktas tur esošās ēkas, lai būvētu jaunu tirdzniecības un izklaides centru "Akropole".

Foto - LETA

Otrdien sākti daudzfunkcionālā tirdzniecības un izklaides centra “Akropole” Maskavas ielā 257 būvniecības sagatavošanas darbi, aģentūru LETA informēja “Akropoles” pārstāve Kristīne Bambe.

Darbi sākotnēji ietvers arī pāļu dzīšanu, ko īstenos būvuzņēmums SIA “Skonto būve”. Drīzumā tiks informēts arī par turpmāko projekta attīstības gaitu, turpmākajiem būvdarbiem un to izpildītājiem, solīja Bambe.

“Daudzfunkcionālajā tirdzniecības centrā būs ne tikai veikali, bet arī slidotava, iespēja apmeklēt kino, spēlēt boulingu, ieturēt maltīti dažādos restorānos un pavadīt laiku ar ģimeni plašajā bērnu izklaides zonā. Tirdzniecības centrā ikviens varēs sajust bijušās Kuzņecova porcelāna fabrikas garu, jo iekšpusē tiks veidota “vecpilsētas” zona, tajā izvietojot seno ķieģeļu ēku reprodukcijas,” par projektu stāstīja tirdzniecības centra “Akropole” komunikācijas konsultants Ralfs Vīlands.

“Rīgas “Akropole” ir grupas pirmais tirdzniecības centrs ārpus Lietuvas. Mēs ieejam tirgū, kur valda liela konkurence, tādēļ “Akropoles” projektā uzsvars ir uz arhitektūras un tehniskajiem risinājumiem. Uzskatām, ka jaunais iepirkšanās un izklaides centrs piesaistīs gan Rīgas iedzīvotājus, gan pilsētas viesus,” sacīja “Akropolis Group” valdes priekšsēdētāja Saule Zabuļonīte.

Šogad 13.septembrī Rīgas pilsētas būvvalde apstiprināja “Akropoles” tehniskā projekta izmaiņas. Sākotnējais tehniskais projekts tika saskaņots 2015.gadā, tomēr, lai tiktu realizētas vispārdomātākās daudzfunkcionālā tirdzniecības centra projekta ieceres un risinājumi, tika veikti vairāki uzlabojumi tehniskā projekta sākotnējā variantā.

Ar mērķi “Akropoli” radīt par ilgtspējīgu un videi draudzīgu daudzfunkcionālo tirdzniecības centru celtniecība noritēs saskaņā ar BREEAM sertifikācijas un kvalitātes kritērijiem. “Akropole” būs pirmais daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs Latvijā, kas būvēts atbilstoši šiem kvalitātes kritērijiem.

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” kopējā ēkas platība būs apmēram 98 000 kvadrātmetru, tostarp apmēram 9000 kvadrātmetru aizņems augstas klases biroju telpas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka kopējās investīcijas šajā projektā tiek lēstas aptuveni 100 miljonu eiro apmērā.

“Akropolis Group” ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. Patlaban “Akropolis Group” pārvaldībā ir “Akropoles” iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos. Uzņēmums ir būvējis un attīstījis arī tirdzniecības centru

“Akropolis” Kauņā, kuru 2008.gadā iegādājās Vācijas investīciju fonds.
Uzņēmumam pieder arī SIA “Delano”, kas pārvalda “CanCan Pizza” restorānu ķēdi, “Delano” pašapkalpošanās restorānus, “Caif Café” kafejnīcas un “Apollo” boulinga centru ķēdi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Par ko tad pirks, ja nav kur pelnīt, te viens jautā? Ražotnes mums nevajag, jo tur ir maza atdeve un ilgi jāgaida uz peļņu. Kur ir visātrākā atdeve un peļņa? Augļošanā, banku sektorā, naudas aizdošanā! Un politika valstī ir tāda, ka gan valsts, gan pilsoņi tiek pieradināti dzīvot uz parāda. Kā Eiropā, tā visā pasaulē. Faktiski eirozonā jau arī iestājāmies, lai būtu ērtāk aizņemties. Vietējā TV katru dienu to vien skandina: ātrie kredīti, ātrie kredīti, aizņemieties! Un ļoti daudzi labprāt liek sev šo cilpu kaklā un naudas mijēji to ir lieliski sapratuši. Banku sektors valstī ir uzurpējis faktisko varu un diktē noteikumus. Tāpēc arī 10 gados valsts parāds audzis 5 reizes ātrāk nekā IKP vai ražošana.

 2. Gan jau latviesi paedis no koka siles.

 3. Naudu kcadam jatmazga

 4. Šlesers.

 5. leiši izsūc Latviju Atbildēt

  Jo šeit dzīvo turīgi cilvēki, par spīti vaimanāšanai.

 6. kārtējo NEKROpoli, lai nākamā railbaltika gadījumā būtu ko nojaukt… 🙂

 7. Protams,tirdzniecības un izklaides centri ir daudz svarīgāki par rūpnīcām! Mums taču,kā vēl nesen lasījām,ir straujākā ekonomikas attīstība Eiropas Savienībā! Pat bez rūpnīcām un fabrikām!

 8. Un kad sāks celt kādu rūpnīcu vai fabriku?

 9. Būtu labāk kādu ražotni būvējuši,lai ir kur cilvēkiem strādāt un tad domājiet par veikaliem.Par ko tad pirks,ja nav kur pelnīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+