Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
29. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā sāk būvē jaunu lielveikalu (8)

Rīgas porcelāna rūpnīcas teritorija, kur 2013. gadā tika nojauktas tur esošās ēkas, lai būvētu jaunu tirdzniecības un izklaides centru "Akropole".Rīgas porcelāna rūpnīcas teritorija, kur 2013. gadā tika nojauktas tur esošās ēkas, lai būvētu jaunu tirdzniecības un izklaides centru "Akropole".

Foto - LETA

Otrdien sākti daudzfunkcionālā tirdzniecības un izklaides centra “Akropole” Maskavas ielā 257 būvniecības sagatavošanas darbi, aģentūru LETA informēja “Akropoles” pārstāve Kristīne Bambe.

Darbi sākotnēji ietvers arī pāļu dzīšanu, ko īstenos būvuzņēmums SIA “Skonto būve”. Drīzumā tiks informēts arī par turpmāko projekta attīstības gaitu, turpmākajiem būvdarbiem un to izpildītājiem, solīja Bambe.

“Daudzfunkcionālajā tirdzniecības centrā būs ne tikai veikali, bet arī slidotava, iespēja apmeklēt kino, spēlēt boulingu, ieturēt maltīti dažādos restorānos un pavadīt laiku ar ģimeni plašajā bērnu izklaides zonā. Tirdzniecības centrā ikviens varēs sajust bijušās Kuzņecova porcelāna fabrikas garu, jo iekšpusē tiks veidota “vecpilsētas” zona, tajā izvietojot seno ķieģeļu ēku reprodukcijas,” par projektu stāstīja tirdzniecības centra “Akropole” komunikācijas konsultants Ralfs Vīlands.

“Rīgas “Akropole” ir grupas pirmais tirdzniecības centrs ārpus Lietuvas. Mēs ieejam tirgū, kur valda liela konkurence, tādēļ “Akropoles” projektā uzsvars ir uz arhitektūras un tehniskajiem risinājumiem. Uzskatām, ka jaunais iepirkšanās un izklaides centrs piesaistīs gan Rīgas iedzīvotājus, gan pilsētas viesus,” sacīja “Akropolis Group” valdes priekšsēdētāja Saule Zabuļonīte.

Šogad 13.septembrī Rīgas pilsētas būvvalde apstiprināja “Akropoles” tehniskā projekta izmaiņas. Sākotnējais tehniskais projekts tika saskaņots 2015.gadā, tomēr, lai tiktu realizētas vispārdomātākās daudzfunkcionālā tirdzniecības centra projekta ieceres un risinājumi, tika veikti vairāki uzlabojumi tehniskā projekta sākotnējā variantā.

Ar mērķi “Akropoli” radīt par ilgtspējīgu un videi draudzīgu daudzfunkcionālo tirdzniecības centru celtniecība noritēs saskaņā ar BREEAM sertifikācijas un kvalitātes kritērijiem. “Akropole” būs pirmais daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs Latvijā, kas būvēts atbilstoši šiem kvalitātes kritērijiem.

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” kopējā ēkas platība būs apmēram 98 000 kvadrātmetru, tostarp apmēram 9000 kvadrātmetru aizņems augstas klases biroju telpas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka kopējās investīcijas šajā projektā tiek lēstas aptuveni 100 miljonu eiro apmērā.

“Akropolis Group” ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. Patlaban “Akropolis Group” pārvaldībā ir “Akropoles” iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos. Uzņēmums ir būvējis un attīstījis arī tirdzniecības centru

“Akropolis” Kauņā, kuru 2008.gadā iegādājās Vācijas investīciju fonds.
Uzņēmumam pieder arī SIA “Delano”, kas pārvalda “CanCan Pizza” restorānu ķēdi, “Delano” pašapkalpošanās restorānus, “Caif Café” kafejnīcas un “Apollo” boulinga centru ķēdi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Gan jau latviesi paedis no koka siles.

  2. Naudu kcadam jatmazga

  3. Šlesers.

  4. leiši izsūc Latviju Atbildēt

    Jo šeit dzīvo turīgi cilvēki, par spīti vaimanāšanai.

  5. kārtējo NEKROpoli, lai nākamā railbaltika gadījumā būtu ko nojaukt… 🙂

  6. Protams,tirdzniecības un izklaides centri ir daudz svarīgāki par rūpnīcām! Mums taču,kā vēl nesen lasījām,ir straujākā ekonomikas attīstība Eiropas Savienībā! Pat bez rūpnīcām un fabrikām!

  7. Un kad sāks celt kādu rūpnīcu vai fabriku?

  8. Būtu labāk kādu ražotni būvējuši,lai ir kur cilvēkiem strādāt un tad domājiet par veikaliem.Par ko tad pirks,ja nav kur pelnīt.

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+